A nagy vörös rangadón csak egy csapat volt a pályán, a Liverpool történelmi verést mért az ördögökre.

Ugyan az előző négy bajnoki meccsén nem kapott gólt a Liverpool, mégis a vendég United volt az esélyesebb, jobb formában várta a rangadót. Ten Hag csapata tizenegy meccs óta veretlen, ebből kilencszer nyert is.

Ehhez képest az egész szezonban szenvedő Liverpool rommá verte a Man. Unitedet a Northwest Derbyn, amely az angol futball legnagyobb rangadója, és az egyik legnagyobb és leghevesebb rivalizálása a világ futballjának.

A Liverpool 7–0-ra nyert, amely a legnagyobb győzelem a két klub történetében, eddig az 1895-ös 7–1 volt a legkomolyabb liverpooli győzelem.

Az első félidő még egészen kiegyenlített volt, akkor egy góllal vezetett a hazai gárda, akkor még az MU-nak volt több kapura lövése. Azonban a második félidőben a vörösök mindenben felülmúlták a Unitedet, labdabirtoklásban, kaput találó lövésben, de főleg gólokban: hatot rámolt be a második 45 percben a Liverpool. Az újak közül Gakpo és Núñez is duplázott, akárcsak a Liverpool történetének legjobb PL-góllövője, Mo Szalah.

• Liverpool–Manchester United 7–0
  • Gólszerző: Gakpo (43., 50.), Núñez (47., 75.), Szalah (66., 83.), Firmino (88.)

Ennek a cikknek most lett igazán jelentősége:

Mi történik Liverpoolban, amikor pocsékul megy a csapatnak?

Nem az, ami mondjuk a Chelsea-nél vagy a legtöbb módos klubnál, ahogy megszoktuk: nem vásároltak össze játékosokat és nem cserélgették a menedzsert sem. Vártak.

Húsz méterről, kapásból, a lécet érintve: óriási gólt rúgott az izlandi középpályás