A Liverpool idén is bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, azonban a 2018-assal ellentétben most esélyesként ment neki a finálénak.

A 'Pool ellenfele ugyanis az a Tottenham, akire 26 pontot vert bajnokságban, és mindkét egymás elleni mérkőzésüket megnyerte 2–1-re. Márpedig Klopp még nem volt esélyes egyik döntőjében sem – viszont eddig mindegyiket elbukta.

A kezdők tulajdonképpen az alapcsapatokat tükrözik, de azért Pochettino húzott egy merészet: az elődöntőben mesterhármast jegyző, és az Ajaxot kiütő Lucas Mourát kihagyta, mert felépült Harry Kane.

UEFA Champions League on Twitter

Miután Firmino is felgyógyult, Kloppnak már csak azt kellett eldöntenie, hogy ki maradjon ki a középpályáról. Végül a Fabinho, Henderson, Wijnaldum hármast küldte pályára.

Sokáig nem volt izgalmas az első félidő, mindössze 27 másodpercig, ekkor ugyanis tizenegyest kapott a Liverpool. Skomina gondolkodás nélkül lefújta Sissoko kezezését. Mivel Mo Szalah berúgta a büntetőt, a következő 45 percben nagyjából semmi érdekes nem történt. 0–1

A két vörös szélső védőnek volt egy-egy jó lövése, valamint a bikiniben befutó hölgy volt még emlékezetes. A Tottenham nem találta el a kaput. De mivel az El-döntő is így indult, lehetett reménykedni.

Nem lett olyan, mint a Chelsea–Arsenal, de azért jobb a volt a második játékrész, a Tottenham is eltalálta a kaput, a végén helyzetei is voltak, de valahogy érezni lehetett, hogy a Liverpool kézben tartja a meccset. Persze tudták, a Spurs ellen másodpercig sem hihetik el, hogy megvan a meccs.

Aztán a 87. percben a csereként beálló Origi eldöntötte a meccset, a Barcelona elleni elődöntő után a döntőben is gólt szerzett. 0–2

Nem ez volt minden idők BL-döntője, a Liverpool nem úgy nyert, ahogy megszoktuk tőle: a heavy metalból visszavettek, nem volt látványos, nem volt intenzív, de magabiztos és egyértelmű igen. A jobb csapat nyert, ez nem kérdés.

Jürgen Klopp hat elveszített finálé után idén megnyerte a legfontosabbat, a Liverpool pedig bezsebelte a hatodik BEK/BL-trófeáját. Szalah az első egyiptomi győztes és gólszerző, és ő az, akinek tavaly kulcscsontját törték a döntőn, ami miatt le kellett cserélni, ki is kaptak. Az élet most visszaadta neki.