Szerencsére Ted Pájnacsősz segítsége nélkül is sikerült épségben landolni.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

Az Airplane! című legendás katasztrófafilm-paródia alapszituációja, hogy egy repülőút alatt nemcsak az utasok egy része, hanem a pilóták is ételmérgezést kapnak (hogy aztán az egykori vadágéppilóta Pájnacsősz a saját traumáit és más nehézségeket leküzdve mentsen meg mindenkit).

Láttál-e már falon pókot? Kitöltöttél-e már Airplane!-kvízt?

Igazi alapmű az Airplane!, ezért alap az is, hogy készítettünk egy kvízt a legendás katasztrófa-vígjátékról.

Hasonló eset történt egy Indiából Londonba tartó British Airways-járaton: a Boeing 777–200ER három pilótája közül egy annyira rosszul volt, hogy munkavégzésre alkalmatlan volt és oxigént is kellett kapnia, de a másik két pilóta is szenvedett a tünetektől, végül azonban rendben leszálltak a célállomáson.

A British Airways kivizsgálja az eset körülményeit, azt a haidarábádi szállodát is ellenőrizni fogják, ahol a három pilóta együtt reggelizett az út előtt.

(Forrás: AIRportal.hu)

Ez is érdekelhet:

Így rabolták el a Malév prágai járatát 

1989 márciusában két csehszlovák fiatal eltérítette a Budapest – Prága – Amszterdam járatot, hogy Nyugatra jussanak.

A világ egyik legdrágább és legkülönlegesebb repterét néhány évtized múlva ellepi a tenger

A japán Kanszai repülőtér építészeti, mérnöki, technológiai, logisztikai csoda – másfelől pedig folyamatos probléma és hatalmas tanulság is.

Nem az irányítótoronyból, de még csak nem is a reptérről fogják irányítani a gépeket Ferihegyen

A budapesti lesz az első nagy repülőtér, ahol bevezetik a rendszert, mert muszáj kiváltani egy időre a tornyot.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Sportfotózás mobillal? Ezzel a Leica-kamerás Xiaomi-telefonnal bámulatos képeket lehet lőni

A Kanári-szigetek monstrum szellemszállodája, amit ötven éve képtelenek eltüntetni

Villanyautóval a Grossglocknerre: van értelme?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Ott leszel az F1-es Magyar Nagydíjon hétvégén?
4% Igen, kilátogatok a helyszínre.
38% Nem, de a futamot követni fogom.
58% Nem megyek ki, és valószínűleg a futamot sem nézem.