A férfi rövid pályás gyorskorcsolyázók 1500 méteres számában már van is pontunk a téli olimpián.

Liu az elődöntőben elesett, az amerikai kilökte, így esélye sem volt az első kettő közé kerülni, a versenybírók azonban úgy döntöttek, kizárják az amerikait, így Sanyi döntőbe jutott.

A fináléban tényleg bármi megtörténhetett volna, azonban azt tudni kell, hogy Liu Shaolin Sándor ugyan kedveli ezt a számot is, de 500-on és 1000 méteren is jobbnak számít. Ennek tükrében az 5. hely, ahol végzett, remek eredmény. Na meg ez egy olimpia!

A győzelmet a dél-koreai Lim Hjo Jun szerezte meg.

Szakmai vélemény

Szabó Krisztián, Jászapáti Petra és Kónya Zsófia klubedzője szerint Sanyi kicsit felőrlődött a harcban hátul, talán ha a rajnál előnyösebben helyezkedik, jobb eredmény is elérhető lett volna, így kakaskodni, ütközni kellett, ami miatt nem maradt erő a végére.

Liu Shaolin Sándor az M4 Sportnak nyilatkozott: „Nagyon befolyásolta, hogy kilencen voltunk, még nem volt ilyen versenyem. Nagyon jó az ötödik hely, örülök neki. Volt egy kisebb ütközésem, ha az nincs, akkor talán az érem is benne lehetett volna. Pozitív, hogy úgy tudtam végigcsinálni a napot, hogy nem zártak ki. Ez az eredmény ad egy pluszt a jövőre nézve.”

Férfi 1500 méter, döntő

1. Lim Hjo Dzsun (Dél-Korea) 2:10.485 – olimpiai csúcs
2. Sjinkie Knegt (Hollandia) 2:10.555
3. Szemjon Jelisztratov (orosz csapat) 2:10.687
4. Samuel Girard (Kanada) 2:11.176
5. Liu Shaolin Sándor (Magyarország) 2:11.520
6. Itzak de Laat (Hollandia) 2:12.362

(Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Szoboszlai az újabb zseniális szabadrúgásgóljával rekorder lett

Reklamált, majd pillanatokkal később szerzett egy nagy gólt a ZTE játékosa

Ronaldinhót idéző gólt szerzett a City játékosa, Guardiola azonban így is foghatja a fejét

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
25% Persze, nagyon várom már a futamokat.
15% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
18% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
43% Nem érdekel az F1.