Amikor legutóbb találkozott a két csapat, 2018 elején, a Liverpool apró darabokra szedte a Portót. Most csak simán megverte.

Az egyértelmű volt már a sorsolásnál, hogy a BL nyolcas mezőnyében most a Liverpoolnak lesz a legkönnyebb dolga. Klopp nagy lángon égő csapata nem is hagyta sokáig izgulni a nézőket a Porto ellen, már az 5. percben vezetést szerzett. Keita lövése pattant meg. 1–0

A vörösök óriási nyomást gyakoroltak a Porto játékosaira, a gegenpresszing rendesen pörgött és jó magasan, a vendég nem sűrűn tudtak kiszabadulni a szorításból a meccs elején. Firmino meg is lőtte a Pool második gólját egy szép támadás végén. 2–0

Az első félidőben a két Pool-gól mellett akadt helyzete a Portónak is, Mariga rúghatott volna akár két gólt is, de Alisson nyerte a párharcaikat. A második félidőt meg lejátszották. De minek. A Liverpool már a hétvégi, Chelsea ellen rangadóra pihent, a Porto meg nem tud többet.