Még a mennyei megyeit is lepipálta a román negyedosztály, a biztonsági ember támadta meg a sporit.

A Someșul Oar–Crasna Moftinu Mic barátságos mérkőzésen akciófilmbe illő jelenetek is felsejlettek, nem volt unalmas a meccs, ez már biztos.

A 81. percig a körülményekhez képest egészet normálisan zajlott minden, ám ekkor a játékvezető, Amansio Racz büntetőt ítélt a vendégek javára. Már lehet, hogy megbánta: a döntéstől teljesen elborult az agya hazai csapat edzőjének, Găvruș Florinnak, aki a pályára rohant, és nyakon ragadta a bírót.

De gyorsan jött a segítség, érkezett a biztonsági személyzet, konkrétan Vasile Pintea, csakhogy nem a játékvezetőt védte meg, hanem egy macsétával a kezében ő is neki akart menni.

Crasna Moftinu Mic edzője részletekkel is szolgált a Sport.ro-nak:

Az állás 1–1 volt a 81. percben. Az egyik játékosom mellre vette a labdát a 16-oson belül, az ellenfél védője pedig a talpával a vádliját találta el, emiatt a játékvezető természetesen büntetőt ítélt. Amikor megadta a büntetőt, az edzőjük – aki korábban a 3. ligában játszott – a pályán nekiugrott a játékvezetőnek. Ezután egy ott lévő biztonsági ember egy karddal a kezében rohant a pályára, a játékvezető pedig a pálya közepére futott. Ekkor többen közbeléptek és megállították a férfit. A kezében egy igazi macséta volt! Az nem egy játék! A férfi részeg volt, ez egyértelmű. Nem érzem ezt normálisnak 2024-ben. Hol vagyunk mi, hogy karddal a pályán ugráljunk... Hát hol vagyunk?