Nem Massimiliano Allegri az első, aki ezt mondja.

Allegri 2019 májusában jelentette be, hogy közös megegyezéssel távozik a Juventustól. A La Repubblica most azt állítja, mielőtt távozott volna a sikeres edző, egyetlen tanácsot adott az elnöknek, Andrea Agnelli:

„Szabaduljon meg Ronaldótól, gátolja a csapat és a klub fejlődését.”

És bár Allegri távozása óta nyert egy bajnoki címet és egy Olasz Szuperkupát a Juventus, komoly jelek utalnak arra, hogy lehet igazság abban, amit mondott, jósolt.

A torinóiak ebben a szezonban kiestek a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a  Serie A-ban pedig nyolc fordulóval a vége előtt 12 pont a hátrányuk az Interrel szemben, sőt, jelenleg az AC Milan is megelőzi őket.

Cristiano Ronaldo szerződése 2022 nyarán jár le a Juventusnál, de már tárgyalnak a hosszabbításról. Ha Ronaldo elhagyja Torinót, akkor elesik azoktól az adózási előnyöktől, amelyeket csak Olaszország tud élvezni, ezért nem forszírozza a távozást.

A korábbi Juve-elnök le se igazolta volna CR-t:

„Határozottan rossz igazolás volt Cristiano Ronaldo”

Giovanni Cobolli Gigli elküldené a portugált, de a sportigazgatót is.

(Fotó: Marco Canoniero/LightRocket via Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

13 másodperc alatt, egyetlen kőkemény ütéssel KO-zta ellenfelét a nehézsúlyú bokszoló

Borbély Balázs az ETO bajnoki címe után: A mai napot magamra tetováltatom

Nyolc év után véget ért a Fradi uralma, az ETO az új magyar bajnok

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
25% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Hirdetés