Minden idők legeredményesebb olimpikonja a riói olimpia előtt egy sajtótájékoztatón beszélt arról, amit talán sejteni lehetett:

„Úgy gondolom, őszintén elmondhatom, hogy nem tudom, versenyeztem-e valaha tiszta mezőnyben.”

És ez több mint elszomorító. Nyilván azért sejtettük, de kimondva azért mégis más, és így az olimpia idején meg pláne. Ez eléggé elvesz az ötkarikás eskü töltetéből:

„A legfontosabb dolog az olimpiai játékokban nem a győzelem, hanem a részvétel, hasonlóan az élethez: nem a diadal, az igyekezet a fontosabb. A legalapvetőbb dolog nem az, hogy legyőzd társaid, hanem, hogy küzdj jól.”

Michael Phelpset sikerei miatt többször is doppingolással vádolták, de soha nem produkált pozitív mintát. A pekingi olimpián (ahol amúgy nyolc aranyérmet nyert) például kilencszer kellett pohárba pisilnie, de mindegyik negatív lett.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mondunk öt tuti tippet, hogy a sapkaszezonban is kifogástalan legyen a frizurád

A Xiaomival könnyebb az ünnepi készülődés

Ünnepi útmutató férfiaknak, akik olyan ajándékot akarnak adni, ami valóban megérinti a szívet

A Player kérdése: Nálad már beütött a karácsonyi kajakóma?
16% Naná, és nagyon keményen.
36% Igen, de menedzselhető.
48% Szerencsére nem.