Milák Kristóf címvédőként ezüstérmet szerzett a párizsi olimpián.

A szám tokiói olimpiai bajnoka, kétszeres világbajnoka, világcsúcstartója, Milák Kristóf a legjobb idővel jutott be a 200 pillangó döntőjébe a párizsi olimpián.

Milák Kristóf a világ idei legjobb eredményével döntős 200 méter pillangón

Már októberben temették Milák Kristófot a hazai szakemberek, de azért valahogy csak beúszta magát a döntőbe 200 méter pillangón.

Előzetesen úgy tűnt, hogy Milák legnagyobb riválisa a franciák sztárja, Léon Marchand lesz. A döntőben a négyesen versenyző magyar úszózseni 50-nél első helyen fordult 64 század előnnyel, féltávnál 6 tized volt az előnye, 150-nél 72 századra növelte az előnyét. A végét a francia bírta jobban,

Léon Marchand lett az olimpiai bajnok, Milák Kristóf ezüstérmet szerzett.

Marchand olimpiai rekorddal győzött, Milák a magyar csapat második érmét szerezte Párizsban:

Megvan az első magyar érem Párizsban, Muhari Eszter harmadik helyen végzett

Egész nap fantasztikusan vívott a 21 éves párbajtőröző.

Férfi 200 pillangó, döntő:

1. Léon Marchand (Franciaország) 1:51.21 – olimpiai csúcs
2. Milák Kristóf (Magyarország) 1:51.75
3. Ilya Kharun (Kanada) 1:52.80

A szövetségi kapitány Milákról: Közel hatvan év alatt ilyet én még nem láttam

Az úszóválogatott szövetségi kapitánya, Sós Csaba azt nyilatkozta, közel hatvan év alatt Milák Kristófhoz hasonló versenyzőt nem látott.