Milák Kristóf megszerezte a magyar csapat második aranyérmét a tokiói olimpián. Kenderesi Tamás negyedik helyen végzett.

A 21 éves Milák világbajnokként és világcsúcstartóként érkezett Tokióba, ahol 200 pillangón az előfutamban és a középdöntőben is kiemelkedett a mezőnyből, abszolút topfavorit volt a szerda éjjeli döntő után.

A középdöntőben két és fél másodpercet vert a teljes mezőnyre, később azt nyilatkozta, kicsit sajnálja, hogy nem lett meg az olimpiai csúcs, de a döntőben majd megússza. És pontosan ez történt, Milák Kristóf magabiztos versenyzéssel, fölényesen megnyerte a 200 pillangót, ezzel megszerezte az úszócsapat első aranyérmét Tokióban, összességében pedig a magyar küldöttség második első helyét.

Milák mellett bejutott a döntőbe Rio bronzérmese, Kenderesi Tamás is, a 24 éves úszó mindössze hét századdal maradt le a dobogóról, negyedik helyen zárta a számot.

200 pillangó, döntő

1. Milák Kristóf  1:51.25 – olimpiai csúcs
2. Honda Tomoru 1:53.73
3. Federico Burdisso 1:54.45
4. Kenderesi Tamás 1:54.52

Megvan az első magyar arany Tokióban, Szilágyi Áron sporttörténelmet írt

Szilágyi Áron az első ember a világon, aki háromszoros egyéni olimpiai bajnok férfi kardvívásban.

(Fotó: Magyar Úszó Szövetség Facebook-oldal)

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?