Milák Kristóf megszerezte a magyar csapat második aranyérmét a tokiói olimpián. Kenderesi Tamás negyedik helyen végzett.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A 21 éves Milák világbajnokként és világcsúcstartóként érkezett Tokióba, ahol 200 pillangón az előfutamban és a középdöntőben is kiemelkedett a mezőnyből, abszolút topfavorit volt a szerda éjjeli döntő után.

A középdöntőben két és fél másodpercet vert a teljes mezőnyre, később azt nyilatkozta, kicsit sajnálja, hogy nem lett meg az olimpiai csúcs, de a döntőben majd megússza. És pontosan ez történt, Milák Kristóf magabiztos versenyzéssel, fölényesen megnyerte a 200 pillangót, ezzel megszerezte az úszócsapat első aranyérmét Tokióban, összességében pedig a magyar küldöttség második első helyét.

Milák mellett bejutott a döntőbe Rio bronzérmese, Kenderesi Tamás is, a 24 éves úszó mindössze hét századdal maradt le a dobogóról, negyedik helyen zárta a számot.

200 pillangó, döntő

1. Milák Kristóf  1:51.25 – olimpiai csúcs
2. Honda Tomoru 1:53.73
3. Federico Burdisso 1:54.45
4. Kenderesi Tamás 1:54.52

Megvan az első magyar arany Tokióban, Szilágyi Áron sporttörténelmet írt

Szilágyi Áron az első ember a világon, aki háromszoros egyéni olimpiai bajnok férfi kardvívásban.

(Fotó: Magyar Úszó Szövetség Facebook-oldal)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Azt tudtad, hogy Messi nagyon beteg volt? És azt, hogy az első szerződését egy szalvétára írták?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés