A torna egyik legjobb meccsét játszotta a világelső Rafael Nadal és Nick Kyrgios az Australian Open negyedik fordulójában.

A világelső Nadal kezdett jobban, az első játszmában csak ő tudott breakelni. A másodikban a hazai kedvenc Nick Kyrgios emelt a játéka színvonalán, 46 perc után behúzta a második játszmát.

A harmadik szett volt a meccs legszorosabb játszmája, csak rövidítésben dőlt el, végül Nadal bírta jobban idegekkel, az övé lett az egy óra és tizenöt perces szett. A negyedik játszmában breakelt a spanyol, Kyrgios azonban visszajött, a harmadikhoz hasonlóan ezúttal is tiebreak döntött, és most is Nadalé lett a szett.

#AusOpen on Twitter

They don't call him the world No.1 for nothing ☝?? After 3 hours and 38 minutes @RafaelNadal def. Nick Kyrgios 6-3 3-6 7-6(6) 7-6(4) to advance to his 12th #AusOpen quarterfinal. #AO2020 https://t.co/a14tlkZWKt