Mindenféle él nélkül kijelenthetjük, hogy érdekes volt az NB I legutóbbi szezonja: szép gólok, jó meccsek, feszültség, remek és kabarés megoldások egyaránt voltak. Ezekből válogattunk.

Egyáltalán nem könnyű kiemelni néhány jelenetet, gólt, gólpasszt, ütközetet és hibát, mert mindegyikből volt bőven.

Ezek a mi kedvenceink:

Pazar Fradi-támadás, zseniális Lanzafame gólpassz

A bajnokság legelején járunk, a Fradi az MTK-val játszott és ezzel a Bőle-góllal szerzett vezetést. Majd rúgott még hármat. Ekkor már látszott, hogy alakulnak a zöld-fehérek.

Hatvan méterről kapott gólt a Fradi

Azért nem volt minden ilyen csodaszép a Fradinak, Hegedűs János például ilyen góllal alázta a későbbi bajnokot.

M4Sport

Hegedűs nem gondolkozott túl sokat. Lerakta a labdát, majd a saját térfeléről lőtt gólt Dibusznak. Vezet a Puskás Akadémia.⚽

Kergetőzős botrány a Puskás–Vidin

2–1-re nyert a Felcsút, mert a 102. percben Marko Scsepovics tizenegyesét kivédte Braniszlav Danilovics. Ekkor némi trash talk után a Vidi frusztrált csatára meg akarta csapkodni Varga Józsefet, aki egy héttel korábban még a csapattársa volt. Még az akkori Puskás-edzőt, Benczés Miklóst is felöklelték.

M4Sport

Dráma és balhé a Puskás-Vidi (2-1) végén. A vendégek 112. percben kihagyott 11-ese után óriási tömegjelenet alakult ki: Hadzic a felcsúti kispaddal veszett össze, a békítő Benczés Miklós a földre...

"De miért lő, hogyha nem tud?"

Reagy Ofosut, a ghánai születésű német szélsőt októberben igazolta a Hali, és ő gyorsan mutatott is valamit. Leginkább azt, miért nem kellett volna. Végül 23 meccsen gól és gólpassz nélkül zárt a támadó.

M4Sport

Az introjektíven megélt külső világ percepciója

Novothny Soma klasszikusa nem maradhat ki egyetlen válogatásból sem.

Igen, sajnos nagyon sok indulatos ember van, vagy indulatos kommentelő volt, akikre sajnos jellemző, hogy képesek az addigi introjektíven megélt külső világ percepcióját vulgárisan kommunikálni mind – szerintem – explicit és implicit módon is, amihez még hozzájárul némi passzív-agresszív dimenzió is a háttérben, ami nyilván nem esik jól, de ezt tudni kell kezelni.

Újpest FC (hivatalos)

A bolgár sokk

Ez nem gól, nem is pályán történő jelenet, egy egyszerű kórkép a magyar fociról: Galin Ivanov, aki a legjobb bolgár csapat helyett az NB I tök utolsóját választotta. Majd ki is esett. Nagy pénz, ki foci.

A legjobb bolgár csapat helyett az NB I tök utolsóját választotta

Tizenegy pontra van a bennmaradástól, de pénz az van.

Rózsa Karius nyomdokaiban

Itt több pocsék megmozdulás és döntés is született, aminek a vége a szezon talán legviccesebb gólja.

M4Sport

Mára be lehet zárni az internetet! Ennél nagyobb potyagól már biztos nem lesz! Részletek az MTK-Haladásról: http://bit.ly/2RLc3kk.

Tini álomgól a Fradi ellen

Zsóri Dániel 18 évesen ollózott gólt a Fradinak, a 93. percben. Tökéletes.

M4Sport

18 éves vagyok, életem első NB I-es mérkőzését játszottam, a Fradinak a 93. percben győztes gólt lőttem... Ilyet! - ZSÓRI DÁNIEL VAGYOK... Kitalálni sem lehetne szebbet! :) Beszámolók és gólok a...