12 év után ismét bejutott az NBA-döntőbe a Boston Celtics.

A keleti konferenciadöntőben 3–3-ra állt a Boston Celtics és a Miami Heat, miután a párharc hatodik meccsén Jimmy Butler 47 pontjával egyenlített a Heat.

Ma hajnalban jöhetett tehát a az utolsó, hetedik meccs, amelyen eldőlt, melyik csapat játszhat az NBA nagydöntőjében a Golden State Warriorsszal. Az idei rájátszás egyik jellemzője és furcsása volt, hogy szoros párharcoknál is rengeteg sima meccs volt, és az elején úgy tűnt, hogy a Boston és a Miami hetedik meccse is ilyen lehet.

A Celtics már az első negyedben tíz pont fölötti előnyt szerzett, és ezt többnyire tartotta is, a Heat egyszer feljött, utána azonban ismét a Boston került lendületbe. A vége azonban így is szoros volt. Másfél perccel a vége előtt kilenc pont volt a Celtics előnye, a Miami azonban visszajött két pontra, 17 másodperccel a vége előtt az ezúttal is kiemelkedően játszó Jimmy Butler dobhatott egy viszonylag tiszta triplát a vezetésért, de a dobása pontatlan volt. A kimaradt hárompontos után a Cetltics lepörgette az órát, 100–96-ra nyert.

Összefoglaló:

A Boston Celtics tehát 12 év után ismét bejutott az NBA-döntőbe, a Warriors ellen az NBA-rekordért, a 18. bajnoki címért játszik majd a Boston.

A Heatből Jimmy Butler ezúttal is kiemelkedett a 35 pontjával, mellette még a 25 pontos Adebayónak volt jó meccse. A Bostonból Tatum 26-ot dobott, Brown és Smart 24-24 pontot.

A Celtics egyébként egy rendkívül nehéz sorsolást követően játszik döntőt. Az első körben az előzetesen az egyik favoritnak tartott Brooklynt, majd a másodikban a címvédő Milwaukee-t győzte le a Boston.