Fellebbezni fog a Sportdöntőbíróságon a francia focista.

Paul Pogba augusztusban adott pozitív doppingmintát az Udinese elleni meccse után, emiatt felfüggesztették a játékjogát.

Most hivatalosan is négy évre eltiltották a világbajnok francia középpályást, vagyis a döntés értelmében Pogba 2027-ig, 33 éves koráig nem játszhat.

A játékos közleményben reagált a döntésre:

A mai napon értesültem a Tribunale Nazionale Antidoping döntéséről, és úgy vélem, hogy az ítélet helytelen. Szomorú vagyok és összetört a szívem, hogy mindent elvettek tőlem, amit a profi pályafutásom során felépítettem. Amikor megszabadulok a jogi korlátozásoktól, a teljes történet világossá válik számotokra, de azt leszögezem, hogy sohasem vettem be tudatosan, szándékosan olyan kiegészítőket, amik megsértik a doppingellenes szabályokat.

Profi sportolóként sosem folyamodnék tiltott szerek használatához annak érdekében, hogy javítsak a teljesítményemen. Sohasem csaltam, nem vertem át a sporttársakat és az aktuális csapatom szurkolóit. A döntés ellen fellebbezni fogok a Sportdöntőbíróságon!

Alighanem vége Paul Pogba karrierjének

Doppingolt a világbajnok középpályás.

(Fotó: Giuseppe Maffia/NurPhoto via Getty Images)

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Koktélozás feszengés nélkül: ilyen Budapest legújabb komfort bárja

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Vonzó karácsonyi képekkel hangolunk az ünnepre

A Player kérdése: Te szoktál magadnak ajándékot venni karácsonykor?
31% Igen, persze, szerintem teljesen normális.
69% Nekem ez fura, nem, nem szoktam.
Bonjour, Budapest! Francia pikniket tartottunk a Renault 4 E-Tech electric-ben
Hirdetés