Mourinho betolta a buszt, Klopp erre betolta Shaqirit.

A szigetország legnagyobb, mit több Európa egyik legnagyobb, legpatinásabb rangadóját játszották az Anfield Roadon: a vörösök a vörös ördögökkel.

Azonban a meccs nem volt túlságosan ördögi, a Liverpool az első pillanattól kezdve egyértelművé tette, pillanatnyilag melyik a jobb csapat. Pedig Mou mindent megtett, öt védőt és két védekező középpályást tett fel kezdőbe. Klopp egyébként egy kissé elcsúszó 4–2–3–1-et talált ki, Szalah mögött Firmino irányított, Mané a jobb szélen, Keita viszont nem teljesen a balon. Fabinho is bekerült a kezdőbe, aki szenzációsan játszott.

A 24. percben szerzett vezetést a hazai csapat, ám addig is végig nyomott, fojtogató volt a letámadásuk. Ekkor Fabinho pazar labdáját Mané hasonlóan pazarul levette, majd ellőtte De Gea mellett. 1–0

Az MU-nak viszont a szerencse és Alisson a segítségére sietett, a Napoli ellen 60 milliós védést bemutató brazil ezúttal hatalmasat hibázott. Lingard használta ki. 1–1

Klopp a 70. percben cserélt, ekkor Keita helyett beküldte a svájci támadót, Shaqirit. Három perc múlva gólt lőtt. 2–1

És ha már lehetőséget kapott, úgy gondolta, érdemes vele élni. A 80. percben rúgott még egy megpattanót. 3–1

A Liverpool 36-szor próbálkozott kapura lövéssel, az a csoda, hogy csak hármat rúgott. Klopp csapata így továbbra is veretlen, Mourinho gárdája viszont több gólt kapott már most, mint az előző szezonban összesen.

Liverpool–Manchester United 3–1

(Fotó: Clive Brunskill/Getty Images)

Menhelyről? Tenyésztőtől? Honnan legyen kutyád?