Nem számítottunk ilyen élvezetes és gólgazdag találkozóra a vasárnap esti Dél-Korea–Algérián, mégis az lett. Két ellentétes félidő, hat találat,izgalom a vége felé – sok ilyen mérkőzést kérünk még!

Az első félidő az afrikai csapat miatt volt élvezhető, az ázsiaiak értékelhetetlen teljesítményt nyújtottak. A szünetben aztán komoly elnáspángolás történhetett, mert a második 45 percre egészen más mentalitású koreai válogatott jött ki. Gyorsan szépítettek és a második góljuk is benne volt a játékban, ám egy egészen pazar kombinációt követően Brahimi Algériának szerzett gólt. Ku egy közeli lövéssel kettőre csökkentette a különbséget, amely lehetett volna még szorosabb a végén, de nem lett.

Győzelmével Algéria második helyre kormányozta magát a csoportban, vagyis az utolsó körben elég ikszelniük az oroszokkal és továbbjutnak.

Dél-Korea–Algéria 2–4 (0–3)

Estadio Beira-Rio

Dél-Korea: S.-R. Jung – Y. Lee, Y.-G. Kim, Hong, S.-Y. Yun –  S.-Y. Ki, C.-Y. Lee (K.-H. Lee, 64.) – K.-Y. Han, Ku, Szon – C.-Y. Park (S.-W. Kim, 57.).

Algéria: M'Bohli – Mandi, Bugerra (Belkalem, 89.), Halis, Meszbah – Medzsani, Bentaleb – Feguli, Brahimi (Laszen,77.), Dzsabu (Gilasz, 73.) – Szlimani.

Gólszerzők: Szon (50.), Ku (72.) ill. Szlimani (26.), Halis (28.), Dzsabu (38.), Brahimi (62.)

(Fotó: AFP)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

Willi Orbán megszerezte az idei első gólját a Bundesligában

Az új edző első meccsén a Real Madrid kiesett a Király-kupából

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
30% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
16% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
55% Nincs tapasztalatom vele.
Bonjour, Budapest! Francia pikniket tartottunk a Renault 4 E-Tech electric-ben
Hirdetés