Remek eredményt ért el az előző kiírásban a magyar válogatott, ezért feljutott a legjobbak közé. Így aztán most bekerült egy brutális csoportba.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A magyar válogatott megnyerte csoportját a B-ligában, a nagy eredmény pedig A-ligás szereplést ért. Most sorsolták ki a csoportokat, és nem vállalunk nagyot, ha azt mondjuk, jövőre megint a B-ligában fogunk szerepelni:

a 4. kalapból indulva Olaszországgal, Németországgal és Angliával került össze Marco Rossi együttese.

Vagyis az Eb-címvédővel és az Eb-döntőssel, tehát mondhatjuk, hogy pillanatnyilag a ét legjobb formában lévő európai csapattal, meg a németekkel, akik mindig erősek.

Nemzetek Ligája 2022–23:

  • 1. csoport: Franciaország, Dánia, Horvátország, Ausztria
  • 2. csoport: Spanyolország, Portugália, Svájc, Csehország
  • 3. csoport: Olaszország, Németország, Anglia, Magyarország
  • 4. csoport: Belgium, Hollandia, Lengyelország, Wales

A csoportelsők bejutnak a négyes döntőbe, a csoportutolsók pedig eggyel alacsonyabb ligában szerepelnek a következő NL-kiírásban. A hat csoportmérkőzésből négyet 2022. június 2. és 14. között játszanak le, az utolsó kettőt pedig szeptember 22. és 27. között, írja az MLSZ.

(Fotó: Richard Juilliart - UEFA/UEFA via Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Foci-vb-kvíz: Mutatunk egy fotót, melyik játékos NEM szerepel rajta?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
19% Franciaország
16% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
18% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés