Nem alakul jól az olimpiai kvalifikációs vb vége, de még meglehet az alapcél.

A magyar férfi kézilabda-válogatott a szerdai vb-negyeddöntőt 40–23-ra elbukta a címvédő Dániával szemben, így az 5–8. helyéért játszhatott Norvégia ellen:

33–25-re kikapott a norvégoktól is.

A magyaroknál Lékai Máté hat, Bodó Richárd öt, Ligetvári Patrik négy gólt lőtt, Mikler Roland pedig kilenc védéssel zárt. A mezőny legjobbja a hétgólos Sander Sagosen volt.

A magyar válogatott – amelynek a legjobb hét közé jutás volt a célja – a csoportkört és a középdöntőt is két győzelemmel és egy vereséggel zárta, ezzel a negyeddöntőbe jutott, és biztosította a részvételét a jövő márciusi olimpiai selejtezőtornán.

Bodóék vasárnap 13 órától az Egyiptom elleni 7. helyért rendezett meccsen zárják a vb-t.