Csao Hszin-tung az első kínai, aki megnyerte a sznúker-vb-t.

Az amatőr státuszú Csao Hszin-tung nyerte a 2025-ös sznúker-világbajnokságot, miután a döntőben magabiztos játékkal, szinte végig vezetve 18–12-re legyőzte a korábbi háromszoros világbajnok Mark Williamst.

Csao a négy között a sportág legnagyobb alakját, Ronnie O'Sullivant búcsúztatta simán, a fináléban pedig egy másik legendánál, Williamsnél bizonyult jobbnak. Williams több szoros meccset játszott a tornán, Higgins és Trump ellen is kiélezett csatát követően jutott tovább, a döntőben már nem tudta hozni a legjobbját, így nem volt esélye az élete formájában játszó kínai ellenfelével szemben.

Csao Hszin-tung amatőr státuszú játékosként a selejtezőből indulva összesen tíz meccset megnyerve lett sznúkervilágbajnok. Korábban egyébként volt profi, de egy fogadási csalás miatt eltiltották, idén tért vissza a mezőnybe.

Ez is érdekelhet:

A legnagyobb zseni, aki végül küzdeni is megtanult – A Rakéta sztorija

Egy kivételes tehetség, aki a sportágának a legkiemelkedőbb alakja, és akinek a sikerek mellett a démonokkal is meg kellett küzdenie. Ő Ronnie O'Sullivan, akit még azok is ismernek, akiket a sznúker nem különösebben érdekel.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Miért nem az akaraterőn bukik el az életmódváltás, és mi működik helyette?

Bámulatos strapabírással és zseniális kamerákkal érkezett meg a Honor Magic8 széria

Tiszta lappal indítanád az évet az asztalon? Ezekre figyelj

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Melyik kontinensen élnél a legszívesebben, ha választhatnál?
57% Jó nekem Európa
5% Ázsia
14% Észak-Amerika
3% Dél-Amerika
4% Ázsia
17% Ausztrália
21 nap, ami segít új szokásokat építeni és energiát nyerni
Hirdetés