1–1 lett a két madridi csapat rangadójának eredménye, a Real előnye három pont a Barcelona előtt, és még játszik egymás ellen a két csapat.

A meccs azt hozta, amit várni lehetett, a Real folyamatosan támadott, az Atlético pedig szívósan védekezett. És a matracosok az első félidőben nem is kaptak gólt. Oblak remekül védett, ha pedig nem ő, akkor az Atleti-védelem mentett. Mint ennél a Ronaldo-helyzetnél:

A második félidő elején aztán vezetést szerzett a Real. Egy pontrúgás után ezúttal nem Ramos, hanem Pepe fejelt gólt:

Egy óra után Torres egyenlíthetett volna, ha mondjuk a 2008-as önmagát idézi, de ő a 2017-es formáját hozta, így Navas bravúrral védett. A 86. percben viszont már nem jött a bravúr, Griezmann kiegyenlített:

Maradt az iksz, a Real előnye három pont a Barcelona előtt, az Atlético harmadik, a matracosok négy ponttal előzik meg a Sevillát.