Messi mesterhármasa után jöttek a dicsérő szavak.
Lionel Messi egy Algéria elleni mesterhármassal kezdte a 2026-os futball-vb-t, az argentinok legendája több rekordot is megdöntött ezen a meccsen, az örökranglistán beérte a rúgott gólok tekintetében a 16 gólos Miroslav Klosét, ő lett a legidősebb futballista, aki mesterhármast szerzett egy világbajnokságon, és ő lett az első játékos, aki hat különböző vb-n pályára lépett.
Messi kiváló teljesítménye után a kétszeres világbajnok Ronaldo Nazario elismerően beszélt az argentin játékosról, aki épp őt előzte meg a vb-k örök góllövőlistáján:
„Valahányszor pályára lép, történelmet látunk. Ellentmond mindennek, amit a pályán művel. Kiváltság futballozni látni őt ezen a szinten, ezzel a nyugodtsággal. Ideje elfogadni, hogy ő minden idők legnagyobb futballistája.
Minden szezonban, minden vb-n kiemelkedően teljesít, ennek ellenére még mindig van, aki kételkedik benne. Az Algéria elleni meccs egy történelmi és felejthetetlen teljesítmény volt”
– mondta Ronaldo.
Messi nagy riválisának, Cristiano Ronaldónak nem indult jól a vb:
Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben