10–9-re kikapott a magyar női vízilabda-válogatott Ausztráliától a bronzmeccsen.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Három perc alatt háromgólos hátrányba került a magyar csapat, de visszajött, 3–3-mal zárult az első negyed. Félidőben 7–6-ra vezettek az ausztrálok, és az utolsó negyed előtt is eggyel ment Ausztrália.

A második félidő elején szenvedett Bíró Attila csapata, az utolsó negyedben ismét háromgólos hátrányba került a magyar csapat, innen feljött kettőre, sőt Keszthelyi ötméteresével egyetlen gólra. Az egyenlítésre is meg volt a sansz, Vályi azonban az ausztrál kapusba dobta a ziccert, nem sokkal később pedig a kapufa mentette meg az ausztrálokat. Négy másodperccel a vége előtt volt még egy magyar támadás, de sajnos az egyenlítés nem jött össze.

Így negyedik helyen végzett Magyarország a női vízilabda-világbajnokságon.

Női vízilabda világbajnokság, bronzmeccs
Ausztrália–Magyarország 10–9 (3–3, 4–3, 1–1, 2–2)

A férfi csapat is a bronzért fog majd játszani:

A férfi vízilabda-válogatott hatalmas csatában kikapott a vb-elődöntőben

A második negyedben teljesen leblokkolt a válogatott, azt nem bírta el.

(Fotó: MTI/Kovács Tamás)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Foci-vb-kvíz: Mutatunk egy fotót, melyik játékos NEM szerepel rajta?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
19% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
3% Brazília
18% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés