Marco Rossi szövetségi kapitány higgadtan beszélt súlyos következményekről.

A magyar válogatott elég komoly tasliba szaladt bele Németországban a Nemzetek Ligájában, 5–0-s vereséggel kezdték a sorozatot.

Kegyetlen nagy verésbe szaladt bele a válogatott Németországban

Öt gól, két kapufa és megannyit helyzet a német oldalon. Más liga volt ez most.

Marco Rossi szövetségi kapitány az M4 Sportnak értékelt a találkozó után, és nem mismásolta el a teljesítményt és az esetleges következményeket sem.

Nem tudtam sok mindent mondani a játékosoknak az öltözőben. Az első félidőben versenyképesek voltunk, jól teljesítettünk, persze voltak hibáink, a presszing irányába elmozdultunk, és ezért maradtak üres helyek, amiket kihasználtak a hazaiak.

A második félidőről felesleges bármit is mondani, mert ha valaki 45 perc alatt négy gólt kap mindenféle reakció nélkül, az magáért beszél. Azt a félidőt teljesen el kell felejteni. Az 5–0 egy szégyenteljes eredmény, szégyellnünk kell magunkat, a fiúk ezt teszik, és én is.

Az első felelős ugyanis mindig az edző. A második félidőben egy párharcot sem nyertünk, számtalanszor eladtuk a labdát, még akkor is, ha nem kényszerítettek erre rá minket. A szünetben azt tettük, amit mindig is szoktunk, arra a két-három dologra fókuszáltunk, amit megtehetünk a második félidőben, de a második gól után eltűntünk a pályáról, és ez elfogadhatatlan, főleg ha magyar címeres mezben játszol.

Három nap és Bosznia ellen játszunk, ennek lesz pszichológiai aspektusa is, ugyanis ha nem tudunk erre reagálni, akkor mindenkinek el kell tűnnie a színről, ez teljesen világos.”

Rossi szerint a válogatott játékosai jobb formában vannak, mint az Európa-bajnokság előtt

A németek elleni Nemzetek Ligája-rajt előtt nyilatkozott a szövetségi kapitány.

(Fotó: Geert van Erven/Soccrates/Getty Images)

A legjobb barátaid: a kutyád, és ez a talpbetét

Ibrahimovic arról, hogy mi a feladata a Milannál: Főnök vagyok, mindenki nekem dolgozik