Szaúd-Arábiában folytatja az Internazionale korábbi kétszeres BL-döntős edzője.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Szombaton minden idők legnagyobb arányú vereségét szenvedte el a Bajnokok Ligája döntőjében az Inter, miután 5–0-ra kikapott a PSG-től. A vereség után nem sokkal a klub vezetősége bejelentette, hogy Simone Inzaghi távozik a milánói csapattól.

A döntés nem volt váratlan, várható volt, hogy egy esetleges vereség esetében távozik az olasz edző, ahogy arról is írt korábban a nemzetközi sajtó, hogy Inzaghi Szaúd-Arábiába igazolhat.

Ez történt,

Simone Inzaghi kétéves szerződést kötött az al-Hilal csapatával. A hírek szerint minden bónuszt figyelembe véve 30 millió euró lesz a fizetése, ezzel jelenleg a világ legjobban kereső edzője lesz.

Inzaghival kétszer jutott be a Bajnokok Ligája döntőjébe az Inter, de mindkétszer kikapott, 2023-ban a Manchester Citytől, idén a PSG-től. Egyszer nyert olasz bajnokságot a csapattal, kétszer Olasz Kupát, kétszer olasz Szuperkupát.

Az al-Hilallal a június közepén kezdődő klubvilágbajnokságon mutatkozhat be, többek között Milinkovic-Savic, Mitrovic, Malcom, Cancelo vagy Koulibaly edzőjeként.

Ez is érdekelhet:

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Egy párharc már biztosan ismert a foci-vb kieséses szakaszában

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
20% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott