Óriási meccsen fordított a magyar válogatott, világbajnoki döntőt játszik.

A magyar férfi vízilabda-válogatott csoportelsőként jutott a negyeddöntőbe a fukuokai világbajnokságon, ahol egy végig szoros, küzdős meccsen az Egyesült Államokat ejtette ki.

Óriási csatában jutott a vb-elődöntőbe a vízilabda-válogatott

A vége nagyon szoros volt, de megvan az elődöntő.

A négy között Spanyolország következett, egyértelmű volt, hogy a címvédő ellen kiegyensúlyozottabb teljesítmény kell, mint az USA ellen. Szorosan indult a meccs, többnyire a spanyolok vezettek, 4–3-nál jött az első magyar előny. Ezt követően jött azonban négy spanyol gól, innen sikerült mínusz egyre feljönni a harmadik negyed végére.

A negyedik negyedben két góllal is vezetett Spanyolország, végig szoros volt a meccs, két perccel a vége előtt Vámos egyenlített, 11–11 volt az állás. Az utolsó pillanatokban Manhercz villant, az ő góljával nyert, és jutott világbajnoki döntőbe Magyarország.

A magyar válogatott a világbajnoki fináléban Görögországgal játszik, a görögök a szerbeket verték a másik elődöntőben egy sima meccsen 13–7-re.