A válogatott csapatkapitánya videoüzenetben üzent a Facebookon.

A szombat esti Magyarország–Németország Nemzetek Ligája-meccs előtt Szalai Ádám megköszönte az angolok és az olaszok elleni szurkolást, és elmondta, nagyon örül, hogy ismét teltház előtt játszhatnak, ám figyelmeztetett: még van egy felfüggesztett zártkapus mérkőzés, és azt mindenképpen el szeretné kerülni.

„Ezért arra kérlek titeket, hogy kerüljétek a rasszista megnyilvánulásokat, kérlek titeket, hogy kerüljetek minden olyan kirekesztő megnyilvánulást, illetve mondatokat, szavakat, amik esetleg a jövőben zártkapus mérkőzéseket okoznának, hiszen nekünk ti vagytok a legfontosabbak!”

– mondta a csapatkapitány.

Az UEFA a tavaly nyári Európa-bajnokság után eredetileg három zárt kapus meccsel büntette a válogatottat a szurkolók viselkedése miatt, aztán később ezt két meccsre enyhítették, és a második zárt kapus meccs lejátszását két évre felfüggesztették.

Szalai Ádám személyes üzenete a szurkolóknak a Magyarország-Németország Nemzetek Ligája-mérkőzés előtt.

Posted by MLSZ - Magyar Labdarúgó Szövetség on Saturday, June 11, 2022
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Bámulatos strapabírással és zseniális kamerákkal érkezett meg a Honor Magic8 széria

A férfi szexualitásának évtizedei – Mi történik 40 után?

Tiszta lappal indítanád az évet az asztalon? Ezekre figyelj

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Melyik kontinensen élnél a legszívesebben, ha választhatnál?
56% Jó nekem Európa
6% Ázsia
14% Észak-Amerika
3% Dél-Amerika
4% Ázsia
18% Ausztrália
Ez az a gondolkodásmód, ami miatt mindenki folyton stresszes – és senki sem mondja el neked
Hirdetés