Sőt, az egész magyar focitársadalomban, ergo beleértve az edzőket is (Kondás, te jó ég...), ritka az olyan, aki ilyen megfontoltan, viszonylag közhelymentesen, értelmesen nyilatkozik. Nagy Ádám intelligens, tehetséges, és még nagyon fiatal.

Mivel még csak 20 éves a Fradi középpályása, ez a beszédkészség, választékosság tovább javulhat, pláne, ha rutint szerez a nyilatkozásból is. És még szerény is. Nagy időközben a válogatottban is bemutatkozott, ráadásul jól is játszott Belfastban, szóval tényleg a magyar foci nevű sportág egyik legnagyobb értéke.

Ez a videó nem friss, sokan biztosan láttátok már, de sosem késő megmutatni egy labdarúgót, akit nem kín hallgatni. Én elküldtem ezt az interjút egy a magyarfocit konkrétan szívből rühellő barátomnak, hogy néz már, ez a fiú egy focista. Ő képes volt magából ennyit kipréselni: "Tényleg normális." És ez a legnagyobb dicséret.

Igazságtalan lennék, ha azt írnám, csak ő az értelmes, hiszen akadnak egyetemet végzett, valóban kvalifikált focisták rajta kívül is, például a Debrecenben játszó dr. Horváth Zsolt, vagy épp a szintén fradista Dibusz Dénes. De Nagy Ádám tényleg üde színfolt.

És a Bajnokok Ligáját vagy az Európa-ligát nézed? Fogadsz is?

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

10 sztori, ami miatt felejthetetlen marad a 2026-os téli olimpia

Senki sem tudta megközelíteni a norvégokat az éremtáblázaton

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
9% Kevesebb mint egy éve
20% 1-3 éve
21% 4-7 éve
11% 8-10 éve
39% +10 éve