Egészen mesébe illő, amit a Manchester United összehozott a Manchester City elleni bajnokin.

Nagyon közel volt a bajnoki címhez a Manchester City, de kétgólos hátrányát két perc alatt ledolgozta a Manchester United köszönhetően Paul Pogba duplájának, majd Chris Smalling révén a vezetés is összejött, és mindezt úgy, hogy az első félidőben 0, azaz nulla kapura lövést produkált José Mourinho gárdája.

Megszakadt a City 27 meccs óta tartó hazai veretlensége, valamint egy hét leforgása alatt hat gólt kapott, ami jelzésértékű.

Ez pedig azt jelenti, hogy a City története ötödik, Pep Guardiola pedig első angol bajnoki címe még várat magára, és egyben azt is jelenti, hogy nem jön össze a rekordgyors PL-bajnokavatás.

2001-ben Sir Alex Ferguson a Manchester Uniteddel április 14-én lett bajnok.

A City egyébként az idényben már behúzta a Ligakupát – hülyére verte az Arsenalt a döntőben –, és még a BL-ben is áll a csapat, igaz, a negyeddöntő odavágóján a Liverpool rendesen padlóra küldte.

Manchester City–Manchester United 2–3 (2–0)

Gólok:

a 25. percben Kompany (1–0):

a 30. percben Gündogan (2–0):

a 53. percben Pogba (2–1):

a 55. percben Pogba (2–2):

a 69. percben Smalling (2–3):

Eközben meg a német bajnokságban:

Bajnok a Bayern München

Valójában ez egy másodpercig nem volt kérdés a Bundesliga 2017–2018-as kiírásában.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mondunk öt tuti tippet, hogy a sapkaszezonban is kifogástalan legyen a frizurád

Ünnepi útmutató férfiaknak, akik olyan ajándékot akarnak adni, ami valóban megérinti a szívet

Így ünneplik gyönyörű és világhírű nők a karácsonyt

A Player kérdése: Nálad már beütött a karácsonyi kajakóma?
12% Naná, és nagyon keményen.
49% Igen, de menedzselhető.
39% Szerencsére nem.
Ezekkel a fotókkal sokkal jobban telik a karácsonyi punnyadás – figyelmeztetünk, nehéz lesz abbahagyni
Hirdetés