Tegnap éjfélkor lezárult a téli transzferszezon. Az idény közben általában nincsenek olyan volumenű klubváltások, mint nyáron, ez a mostani átigazolási időszakra is igaz, de azért röpködtek a tízmillió eurók, fontok. Összeszedtük a legfontosabb klubváltásokat.

Két éve írtunk egy cikket itt a Playeren a téli átigazolási szezon dinamikájáról, többek között azt is vizsgálva, hogy miért kockázatosabbak a szezon közben történő csapatváltások, és mi az oka annak, hogy nagyobb százalékban sülnek el rosszul. Érdemes elolvasni, ha valakit mélyebben, elemzőbb szempontból érdekel a téma:

Ezért kockázatos, ha télen szórja a pénzt a kedvenc csapatod

Torres vagy Coutinho esete megvan? És azt is elmagyarázzuk, Van Dijk miért kivétel.

A 2022-es nyári átigazolási időszak nagyon fontos lesz, ezt már néhány hónapja tudjuk. Ennek az oka, hogy a futballvilág két legnagyobb potenciállal bíró játékosa, a Transfermarkt szerint a világ két legértékesebb futballistája, Kylian Mbappé és Erling Haaland szinte biztosan klubot vált. Mbappé kapcsán viszonylag egyértelműnek tűnik a jövő, elvileg már mindenben megegyezett a Real Madriddal. Haaland esetében viszont sokkal több tényezős a sztori, a norvégért már most kialakulóban van egy licitháború. Jelenleg képtelenség megmondani, hol folytatja, a Barcelona, a Manchester City, a Bayern München biztosan az érdeklődők között van, de még nyugodtan fel lehetne sorolni néhány pénzesebb topklubot.

Mbappé és Haaland helyzete hatással volt a mostani, téli transzferszezonra is. Volt néhány meghatározó klubváltás, de valódi gigaigazolás nem – ahogy általában télen ez nem is szokott megtörténni, ezeknek a transzfereknek a nyár a terepe. A felvezetés után nézzük az elmúlt néhány nap legfontosabb klubváltásait.

A cikkben szereplő vételárak forrása a Transfermarkt, a legtöbb esetben tartalmazza a különböző bónuszokat is.

A téli átigazolási szezon legdrágább vételét a Juventus hajtotta végre, a torinóiak 81 millió euróért vették meg a jelenleg egyik legnagyobb csatárígéretnek tartott Dusan Vlahovicot a Fiorentinától. A szerb támadóért az Arsenal, a Manchester City és Juventus versenget, a játékos végül úgy döntött, marad a Serie A-ban, négy és fél éves szerződést írt alá. Szintén a Juventushoz kapcsolódik, hogy aprópénzért, 8 millió euróért leigazolta a csapat a Borussia Mönchengladbachtól a svájci védekező középpályást, Denis Zakariát.

A Barcelonának nem igazán van pénze, de a katalán csapat így is tudott erősíteni. A Man. City elengedte Ferran Torrest, a Barca több részletben fizeti ki a játékos 55 millió eurós vételárát. A katalán csapat a tegnapi hajrában kalandos módon megszerezte kölcsönbe Pierre-Emeric Aubameyangot az Arsenaltól, néhány nappal korábban szintén kölcsönbe érkezett a Wolvestól Adama Traoré. Ousmane Dembélét nem sikerült elpasszolnia a Barcának, Coutinhót viszont igen, a brazil kölcsönbe ment az Aston Villához, és már az első meccsén gólt rúgott.

Ferran Torresnek már gólja is van a Barcelonában

A Liverpool a Fulhammel mindenben megegyezett Fabio Carvalhóval kapcsolatban, de idő hiányában végül nem lett hivatalos a klubváltás. Új igazolás nélkül viszont nem maradt a Pool, érkezett Luís Diaz. A kolumbiai Cristiano Ronaldo becenevű szélsőt a Newcastle is figyelte, de a szarkák Diazról is lemaradtak, a Porto a Liverpool 45 millió eurós ajánlatát fogadta el. A gyors, jól cselező és az idei szezonban gólerős szélső öt és fél éves szerződést írt alá a Poollal.

A hirtelen meggazdagodó Newcastle megpróbált nagyon aktív lenni, és a lehető legjobban megerősíteni a kiesés ellen küzdő keretét. A szarkák mindenkit is meg akartak venni, de végül igazán nagy nevet nem tudtak szerezni. Ez persze nem akadályozta meg őket abban, hogy elköltsenek bő 70 millió eurót. A Lyontól Bruno Guimarest vették meg, a brazil védekező középpályás 42 millió euróba került, míg a Burnley csatára, Chris Wood 30 millióba.

A Manchester Unitedben mémmé váló Donny van de Beeket is figyelte a Castle, de róla is lemaradt, ahogy többek között Dele Alliról is, mindketten az Evertonhoz kerültek. A liverpooli csapatnál edzőváltás is volt, Frank Lampard az új menedzser.

A Newcastle-ről itt bővebben is írtunk:

A korlátlan mennyiségű pénztől sem lett vonzóbb a Newcastle United

Nem azokat igazolták le a „szarkák”, akiket szerettek volna, hanem akiket tudtak.

Antonio Conte az elmúlt hetekben több alkalommal szóvá tette, hogy a Tottenham kerete nem eléggé versenyképes. Nem mondjuk, hogy az új igazolásokkal ez megváltozott, de igazolt két juventusos futballistát a Spurs. Dejan Kulusevski kölcsönbe ment (vásárlási opcióval), Rodrigo Bentancur végleg a Tottenham futballistája lett, utóbbiért 19 millió eurót kapott a Juventus. Dele Alli mellett még egy játékos távozott a Tottenham középpályájáról, a klub történetének legdrágább igazolása, Tanguy Ndombele kölcsönbe visszatért a Lyonhoz.

A Juventus mellett a másik aktív olasz klub az Inter volt, a bajnok és listavezető az Atalantától kölcsönvette (opciós joggal) Robin Gosenst. Szintén az Interhez kapcsolódik, hogy a klub korábbi játékosa, a nyári Európa-bajnokságon szívrohamon áteső Christian Eriksen csapatot talált magának, a Premier League-ben szereplő Brentfordban folytatja a dán.

A magyar bajnokságból viszonylag ritkán igazolnak topligába futballisták, most ez is megtörtént, Myrto Uzuni a Fradiból a Granadához szerződött. Az MTK 17 éves tehetsége, Vancsa Zalán a Manchester Cityt is működtető City Group tulajdonában levő belga másodosztályú Lommelhez igazolt, de nyárig marad az MTK-nál.

Ez is érdekelhet:

A Bild szerint Mbappé döntött a jövőjéről: mindenben megegyezett a Real Madriddal

A legnagyobb német sportnapilap szerint Kylian Mbappé és a Real Madrid mindenben megegyezett.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Littler a Premier League-ben is felért a csúcsra

„Marozsán hamarosan odaérhet a top 10-be”

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés