Miamiban most a páros volt érdekesebb: Rubljovék lyukat ütöttek, Djokovic egy pillanatra ismét a régi volt.

Saját magát nevette ki Andrej Rubljov és Karen Hacsanov, miután egyikük sem találta el a pontosan kettőjük közé érkező labdát a miami mestertornán. A párosnak még ez is belefért, mert végül döntő rövidítésben 15-13-ra győzött.

Novak Djokovic szintén párost játszott, és egy pillanatra meg is csillantott valamit a régi fényéből a hálónál:

Nole és Troicki viszont kikapott, amit annyiban talán nem is bán az egykori világelső, hogy már csak az egyesre kell koncentrálnia, ahol a hetedik kiemelt Benoit Paire ellen kezd majd.

Djokovic a torna előtt azt mondta, hálás, hogy itt lehet, és két év után végre ismét fájdalom nélkül játszhat. Nincsenek komoly elvárásai, ám ha nyerne, a hetedik miami sikerével ellépne az edzője, Andre Agassi mellől, és egyedüli csúcstartóvá válna.

Persze erre most kicsi a sansz, Djokovic nagyon gyenge formában van, az idei mérlege eddig 3-2, a mezőny pedig bivalyerős: Roger Federer, Juan Martin Del Potro és Marin Cilic is bevetésre kész, mások mellett. Ők még nem játszottak, de a fanatikusoknak itt a napi összefoglaló:

Fucsovics Márton egyesben, Babos Tímea párosban esett ki a nyitókörben. Legutóbb, Indian Wellsben pedig

Idegtépő meccsen állították meg Federert

Del Potro három meccslabdát hárítva verte a világelsőt az Indian Wells-i tenisztorna döntőjében.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Újra kellett éleszteni focimeccs közben a sirályt, miután véletlenül a labdával telibe találták

Hivatalos: Jön a boksztörténelem egyik legjobban várt meccsének a visszavágója

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
8% Kevesebb mint egy éve
17% 1-3 éve
20% 4-7 éve
13% 8-10 éve
43% +10 éve