A Bajnokok Ligája felső ága a meglepetéscsapatoké, a Cityt búcsúztató Tottenham a Realt és a Juventust kiütő Ajaxszal játszik. Vagyis tulajdonképpen két kiscsapat, mai léptékkel nézve.

Ten Hag a szokásos kezdőjét tette fel, Pochettino viszont kénytelen volt nélkülözni Kane-t és Szont is, vagyis a két kiváló formában lévő csatárát.

UEFA Champions League on Twitter

?️ TEAM NEWS: How Tottenham & Ajax start in London tonight ? #UCL

Nem győzünk rácsodálkozni, hogy az Ajax milyen szemet gyönyörködtető és egyben hatékony futballt játszik. Madridban és Torinóban is lefocizta a jóval esélyesebb, drágább ellenfelét, majd elment Londonban elődöntőzni – és lefutballozta a Tottenhamet is.

A 15. percben Zijes pompás labdával találta meg Van de Beeket, aki annyira egyedül maradt, hogy még egy lövőcsel is belefért, mielőtt elrúgta Lloris mellett. 0–1

A 22 éves középpályás a harmadik legfiatalabb Ajax-játékos lett, aki gólt szerzett BL-elődöntőben. És duplázhatott is volna, de a gyönyörűen megkomponált támadás végén Lloris ezúttal védte a lövését. Mondjuk Neres teljesen üresen várta a labdát középen.

A Tottenhamnek egészen addig szinte momentuma sem volt, amíg Sissokót nem kellett becserélni kényszerből Vertonghen orrtörése miatt. A szerkezeti átalakítás után már értékelhető lett a Tottenham játéka is. A második félidőben bele is kezdtek Eriksenék, megvolt az első kaput eltaláló lövésük is, nyomtak, amennyire tőlük tellett. Nagy helyzete azonban nemigen volt a Tottenhamnek, leginkább fizikailag domináltak, fociban az Ajax az erősebb. Neresnek még volt egy kapufája is, ha az bemegy, eldőlhetett volna a párharc.

Ten Hag fiatal csapata valóban a régi idők Ajaxát idézi, élmény nézni őket, labdabiztosak, gyorsan, ötletesen, kombinatívan vezetik támadásaikat, és mindezt magától értetődően. És egyre közelebb vannak egy BL-döntőhöz is.