Végig szoros meccset játszott Ausztriával Magyarország, amelynek a végén egyetlen gól döntött az osztrákok javára.

Tökéletes mérleggel zárta a a csoportkört a férfi kézilabda-válogatott a németországi Európa-bajnokságon, így két pontot vitt tovább a középdöntőbe. Ahol az első meccsen Ausztriával találkozott. Chema Rodríguez csapata kiválóan kezdett, három góllal is vezetett, de az osztrákok visszajöttek, félidőben 17–17 volt az állás.

A szünet után szinte folyamatosan változott az állás, volt kétgólos magyar előny is, de az osztrákoknak is sikerült átvenniük a vezetést. A 42. percben fordított Ausztria, a magyar csapatnak volt egy ötperces gólnélküli időszaka, de az osztrákok nem tudtak elszakadni. A hajrára is jellemző volt a szoros, kiélezett állás, 28–27 volt ide az 58. percben, innen fordított Ausztria, 30–29 lett a vége.

Magyarország így egyelőre maradt kétpontos, Ausztriának a győzelmével három pontja van. A magyar csapat legközelebb szombaton lép pályára, Horvátország lesz az ellenfél. A hattagú csoportból az első kettő jut az elődöntőbe, a harmadik helyezett az ötödik helyért játszhat majd.