A csoda nem jött össze, a Vidi nem jutott tovább az Európa-liga csoportköréből, de ismét megszorongatta a Chelsea-t – bravúros és igazságos döntetlen született a visszavágón.

Az El-csoportkör második fordulójában a Vidi rendesen megnehezítette a Chelsea dolgát Londonban, ez pedig adhatott némi reményt a székesfehérváriaknak a visszavágóra is. Az meg pláne, hogy az angolok biztos csoportelsőként nem is a legerősebb gárdával álltak ki – Kepa, N'Golo Kanté, Mateo Kovacic, Eden Hazard, Gary Cahill és Victor Moses sem volt a keretben.

A két csapat jó meccset hozott össze, a Vidi lendületes, taktikus és kifejezetten szimpatikus játékkal rukkolt elő, végig pariban is volt, ami nemcsak egy bravúros, de igazságos 2–2-es végeredményben manifesztálódott.

A négy gólból egyébként csak egyet rúgtak a székesfehérváriak – de azt látnod kell!

A Vidi sorsa egyébként már a félidőben eldőlt,  a BATE ugyanis 3–0-ra vezetett a PAOK ellen, ami nekünk nagyon nem jelentett jót. A fehéroroszok végül 3–1-re nyertek, ami azt jelentette, hogy a Vidi 7 pontjával csoportharmadik lett, vagyis nem folytathatja az európai kupaszereplést.

Európa-liga, 6. forduló

MOL Vidi–Chelsea 2–2 (1–1)

Gólszerzők:

A 30. percben Willian egy jól helyzett szabadrúgásból talált be 24 méterről (0–1):

A 32. percben Huszti szögletét a Chelsea 18 éves védője, Ampadu bevetődve bólintotta a saját kapujába (1–1):

Az 56. percben Negó lőtt nem kis gólt (2–1):

A 75. percben Giroud is betalált szabadrúgásból (2–2):