A Barcelona edzője nem akart kifogásokat keresni, de pontosan ezt tette.

A Girona után a Getafével és 0–0-s döntetlent játszott a Barcelona a spanyol bajnokságban. A katalán csapat előnye azonban így is számottevő, kilenc fordulóval a szezon vége előtt 11 pont a Barcelona előnye a Real Madrid előtt.

Ettől függetlenül a Barca az utóbbi időben leeresztett, a kupában egy négyest kapott a Real Madridtól, most pedig jött ugye ez a két iksz a bajnokságban. A Getafe elleni meccs után Xavi ki is pörgette a kifogáskártyát, pedig nem is akart kifogásokat keresni:

„A gyep nem kedvezett nekünk. Nagyon nehéz a játékosoknak ilyen körülmények között játszani. Ez nem tesz jót a show-nak, és nem tesz jót a Getafének sem, mert a labda ilyen pályán nem tud megfelelően haladni. Megszoktuk azt is, hogy este játszunk, amikor nem süt már a nap”

– mondta Xavi, aki azt is hozzátette, hogy amúgy nem akar kifogásokat keresni, de szerinte tehát többek között a napsütés és a száraz pálya miatt futballozott gyengén a Barcelona.

A Getafe edzője, Quique Flores egy interjúban a napsütéses részre csak ennyit válaszolt:

„Nivea.”

Ez is érdekelhet:

Klubrekordot jelentő összeget sem sajnálna a Spurs a Barca sérülékeny tízeséért

Egyre inkább úgy tűnik, hogy Ansu Fatit eladná a Barcelona. Érdeklődők vannak, a legkomolyabb jelenleg a Tottenham.

Ronaldinho fia bemutatkozott a Barcában, de egyelőre fényévekre van az apja szintjétől

Ezeket a képsorokat nézve nem Dinho varázslata ugrott be nekünk.

(Fotó: Getty Images; via)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Reklamált, majd pillanatokkal később szerzett egy nagy gólt a ZTE játékosa

Ronaldinhót idéző gólt szerzett a City játékosa, Guardiola azonban így is foghatja a fejét

70 méterről vágta be a bajnokság gólját a Real Madrid futballistája

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
25% Persze, nagyon várom már a futamokat.
14% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
43% Nem érdekel az F1.