Neymar mesterhármast ért el, Ibra gyógyszere elgurult, a Barcelona szenzációs gólt lőtt. A 44. hét.

A legtávolabbról lőtt gól

Jó meccset játszott az MTK és a Ferencváros, de nem csak a hat gól miatt lesz emlékezetes az örökrangadó – Könyves majd hatvan méterről talált a Fradi kapujába. A zöldek kétszer egyenlítettek és uralták a meccset, így Ricardo Moniz tréner és csapata a győzelemre is ráhajtott, gyakorlatilag egy klasszikus védő maradt a pályán. Ezt kihasználva egy kontra végén belőtte a harmadik gólját is az MTK. Az utolsó percben az egyenlítésért Jova kapus is előrement, ebből született az a ritkán látható gól.

A legjobban kijátszott

A Barcelona ismét nyert (3–1), ezúttal a Celta Vigo volt az áldozat. A katalánok második gólja félelmetes volt, Andrés Iniesta és David Villa olyan szinten hülyét csinált a vendégek teljes jobb oldalából, hogy kis híján ők is tapsoltak, amikor utóbbi a hálóba lőtt. Egyébként öt perc alatt jött az első három gól, a gránátvörös-kékek harmadik gólja pedig hatalmas les után született.
A Barca az első tíz fordulóban kilenc győzelmet és egy döntetlent számlál, ezzel története legjobb bajnoki rajtját könyvelhette el. Tito Vilanova is folytatja a rekordgyűjtést.

A leghosszabb sorozat megszakadása

A Serie A-ban a 219. Derby d'Italiát rendezték meg november első hétvégéjén, amelyen a vendég Internazionale 3–1-es győzelmével véget vetett a Juventus 49 mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozatának. Pedig az Öreg Hölgy már az első percben vezetést szerzett Arturo Vidal góljával, ám az Inter nem roppant össze, Diego Milito duplázott, majd az utolsó pillanatokban Rodrigo Palacio vitte be a végső döfést. Nem lett meg a félszáz veretlen meccs.

A lélektanilag legfontosabb siker

Már elkönyveltük, hogy az idei, átalakított és meggyengült Milan középszerű lesz, vagy talán még az sem, azonban a 11. fordulóban igencsak kitettek magukért a rossonerik – 5–1-re verték a Chievót. Legutóbb 2010 januárjában vágott öt gólt a Milan, a mostani azonban fontosabb volt, ezután talán elhiszik Montolivóék, hogy odaérhetnek a dobogóra.

A legnagyobb hiba

Egy rosszul sikerült hazaadás mindig roppant kellemetlen, hát még, ha a 91. percben hibázik a bekk és amiatt ajándékoz gólt, valamint két pontot az ellenfélnek. A Napolinak simán kellett volna vernie a Torinót, ehelyett egy szűk 1–0-s vezetéssel akarták kihúzni a meccset – Salvatore Aronicának köszönhetően nem sikerült. Amatőr hiba.

A legtöbb gól

A Santos 4–0-ra elgázolta a Cruzeirót a brazil bajnokság aktuális fordulójában – és ha Santos, akkor ma már nem Pelé, hanem Neymar (nem párhuzamot vonva közöttük). A fiatal zseni – nem klasszikus – mesterhármast gurított Belo Horizontéban, a húszéves csatár tizenkét gólt szerzett tizennégy meccsen.

A legőrültebb

A Paris Saint-Germain elszenvedte első bajnoki vereségét a 2012–13-as szezonban, Zlatan Ibrahimovic pedig megkapta első piros lapját a Ligue 1-ben is. A Saint-Étienne elleni bajnoki egygólos hátrányban, a 69. percben egy reménytelen támadás végén a svéd óriás az ellenfél kapusának mellkasába talpalt. Látva az esetet, nem csoda, hogy Stéphane Ruffier-nek légzési nehézségei voltak a támadás után.