Egy hat méter hosszú, nagyjából egytonnás Megalosaurustól származik.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Egy szokatlan alakú, részben betemetett sziklára lett figyelmes egy lelkes fosszíliavadász nagypapa, amikor hároméves unokájával az Irchester Country Park területén barangoltak. Kiderült, hogy nem is akármilyen kövületre bukkantak, ugyanis a londoni Természettudományi Múzeum szakértői kiderítették, hogy ez a bizonyos, 55 cm hosszú szikla

egy cirka 170 millió éves dinoszaurusz-lábnyom, pontosabban annak fennmaradt természetes öntvénye.

A szakértők szerint a fosszília egy hat méter hosszú, nagyjából egytonnás Megalosaurustól származik – ez a dinoszaurusznem 166-168 millió évvel ezelőtt élt Angliában:

A kövület úgy jöhetett létre, hogy a dinoszaurusz puha talajba lépve lábnyomot hagyott, ami fokozatosan feltöltődött a helyi üledékkel, ami aztán évezredek alatt megszilárdult, ezzel jóval azután is megőrizve a lábnyom lenyomatát, hogy maga a lábnyom eltűnt.

(Forrás: BBC, fotó: North Northamptonshire Council, nyitókép: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Elkészült a világ első fotója egy, a Föld körül keringő űrszemétről

2024-ig kellett rá várni, kísértetiesen lenyűgöző lett.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
20% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott