Ha van valami, amiben nagyjából mindenki egyetért, aki használt már Facebookot, hogy a közösségi oldalra erősen elkélne egy "dislike" gomb, amivel a negatív érzéseinket fejezhetnénk ki egy-egy idegesítő poszt irányában. A Facebook eddig mereven ellenállt az ötletnek, most viszont úgy tűnik, mégis bevezethetnek valami hasonlót.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Igaz, a felhasználók egy kisebb részénél megjelenő "downvote" gombbal nem a posztokat, csupán az azokra érkezett hozzászólásokat lehet negatívan értékelni, ráadásul a közösségi oldal tájékoztatása szerint ezek az értékelések nem is lesznek publikusak.

Taylor Lorenz on Twitter

Facebook is testing downvoting comments

De akkor mire lesz jó a leszavazás? Nos, ezt egyelőre nem lehet biztosan tudni, de elképzelhető, hogy ha egy kommentet elegen downvote-olnak, akkor az automatikusan elrejtődik a nagyközönség elől. Erre (mármint a hozzászólások elrejtésére) eddig csak a poszt tulajdonosának volt lehetősége, a felhasználóknak pedig a kommentelésen kívül semmilyen eszközük nem volt rá, hogy jelezzék, ha egy hozzászólás nem nyerte el a tetszésüket.

A Facebook a jövőben egyébként is kénytelen lesz hatékonyabban fellépni a gyűlöletkeltő tartalmak ellen, hiszen Németországban január 1-je óta érvényben van az úgynevezett NetzDG törvény, amelynek értelmében a kétmilliónál több felhasználóval rendelkező oldalaknak 24 órán belül el kell tüntetniük a gyűlöletkeltő és álhíreket közlő bejegyzéseket, ellenkező esetben akár ötvenmillió eurós, vagyis több mint tizenötmilliárd forintos büntetést is kiszabhatnak rájuk.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
19% Franciaország
16% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
18% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés