Lenyűgöző nyugalmat áraszt a kép.

1971 június 26-án útnak indult az Apollo–15, hogy aztán nagyjából 78 óra utazás után ismét ember lephessen a Hold felszínére – ez volt a negyedik ilyen küldetés. A misszió legnagyobb újítása – a magyar származású Pavlics Ferenc vezette mérnökcsoport által tervezett – holdjáró feljuttatása és használata volt, ami nagyban megkönnyítette az űrhajósok munkáját*.

*A holdjáró segítségével 27,9 kilométeres utat tettek meg az asztronauták, de alkalmas lett volna 60 kilométer megtételére is, azonban biztonsági okokból a holdkomptól sohasem távolodtak el 7 kilométernél messzebbre vele.

Az Apollo–15 legénysége természetesen már az odaúton is készített felvételeket, például ezt a képet akkor rögzítették, amikor 32-48 ezer kilométerre járhattak a Földtő – lenyűgöző nyugalmat áraszt a kép:

A kép bal oldalán az Egyesült Államok (Florida), Közép-Amerika és Kanada egy része látható, Dél-Amerika középen lentebb helyezkedik el, jobbra pedig Spanyolország és Afrika északnyugati része is kivehető. A felvétel felső középső részén még a Grönland felett mozgó nagy észak-atlanti viharfrontot is ki lehet szúrni.

(Forrás: NASA, Wikipédia, fotó: NASA)

Ez is érdekelhet:

Elkészült a világ első fotója egy, a Föld körül keringő űrszemétről

2024-ig kellett rá várni, kísértetiesen lenyűgöző lett.

Ez lenne a protokoll, ha egy Földre veszélyes aszteroida közeledne a bolygónk felé

Kicsit bajban lennénk, ha a becsapódás kevesebb mint öt éven belül következne be.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy rejtett galaxis a Földtől 11 millió fényévre

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában