Ezt Mike Pence, az Egyesült Államok alelnöke jelentette be a Nemzeti Űrtanács ülésén, miután utasította az űrügynökséget, hogy gyorsítsák fel a holdraszállashoz szükséges előkészületeket.

A bejelentés időzítése nem véletlen, hiszen alig néhány hónap múlva lesz ötven éve, hogy a NASA-nak először sikerült embert küldenie a Holdra. Az előrehozott dátum főleg a Boeingnek lehet rossz hír, hiszen nekik kellene kifejleszteniük a Hold-utazáshoz szükséges Space Launch System (SLS) hordozórakétát, amivel mar így is csúszásban vannak.

A NASA-nak egyébként eddig is az volt a terve, hogy a Space Launch Systemmel, valamint az Orion űrhajóval visszatérnek a Holdra, de jóval későbbre tervezték, miután robotokkal feltérképezték a lehetséges célpontokat. Ez a terv most ugrik, de Pence szerint az égitest déli sarkáról már épp eleget tudnak ahhoz, hogy missziót indítsanak - többek között azt is, hogy fagyott jég is található rajta, így akár egy holdbázis felállításához is ideális lenne.

A SpaceX éppen most indítja el az űrutazás következő generációját

Elon Musk űrhajója sikeresen kapcsolódott a Nemzetközi Űrállomáshoz, ami rendkívül jó hír a NASA-nak.

 

Támogatott és ajánlott tartalmaink

5 dolog, amit talán te sem tudtál a csernobili katasztrófáról

Kiszámolták, hány embert bírna el valójában a Föld, a végeredmény pedig téged is meg fog lepni

Ez volt az első fotó a csernobili atomkatasztrófáról

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te tudod, mennyit keres a feleséged?
77% Igen
12% Nem
11% Nem szoktunk erről beszélni