Az amerikai hadsereg toborzási gondokkal küzd, mivel nem jelentkezik elég újonc a hadseregbe. Az utóbbi 13 évben először történt meg az, hogy nem sikerült elérni a kitűzött toborzási célszámot, hiszen 76 500 főre helyett mindössze 70 ezer újoncot sikerült a hadseregbe csábítani.

Éppen ezért az U.S. Army változtatna toborzási szokásain, vagyis olyan helyekről is megpróbálnak újoncokat beszervezni, ahova az ember általában nem lehetséges katonák után megy nézelődni.

E-sport-rendezvényekről van szó, igen, ugyanis a kőkemény videojátékosok közül is szemezgetne a hadsereg.

Elsőre furcsán hangzik az ötlet, hogy a napjaik nagy részét számítógépes játékok űzésével töltő, digitális valóságban éldegélő fiatalokat szerveznének be, de hát a kényszer nagy úr.

Egyébként az öltet nem a semmiből jött, hiszen az amerikai hadsereg támogatott már Counter-Strike-bajnokságot is, szóval azért tudtak a létezésükről. A hadsereg a tervek szerint egyenruhás toborzó tiszteket küldene ki e-sport-rendezvényekre, ahol, mint az izmos, jóképű papok a rekatolizáció során, magukhoz csábítanák az elgyengülő halandókat. A U.S. Army egyébként másként is nyitna a digitális szféra felé, ugyanis a közösségi médiában – Facebook, Instagram, Twitch, Twitter – is egyre jobban megvetnék a lábukat. Hiába, az új korok új kihívásokat követelnek, és ez alól a hadsereg sem kivétel.

Ez is érdekelhet:

(via)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Valóban létezik a tökéletes robotporszívó? Kipróbáltuk a gépet, ami helyettünk is megcsinál mindent

Kvíz: mondunk három várost, melyik országban vannak?

Súlyos bajt jelez a NASA műholdja: elképesztő tempóban roskad össze a világ egyik legnagyobb városa

A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
26% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Hirdetés