Egy új sziget alakult ki az Amerikai Egyesült államok nyugat-karolinai partjainál az elmúlt hónapok során. A NASA pedig gondoskodott arról, hogy az Operational Land Imager (OLI) nevű szuperkamerájával dokumentálhassa az eseményeket.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Több mint 700 kilométeres magasságból készített a Landsat 8 földfigyelő műhold az OLI-val fotókat a különleges természeti jelenségről.

  • Az első 2016 novemberében született meg – ekkor már látni lehetett, hogy a földdarab elkezd kiemelkedni a vízből.
  • A második fotót 2017 januárjában lőtték: itt már olyannyira kiemelkedett a vízből a képződmény, hogy a hullámok mozgását is láthatóan befolyásolta.
  • A legutolsó felvétel pedig pár hete, július 7-én készült, és itt már egyértelműen azonosítható a „kifejlődött” sziget.

A szigeten található temérdek kagyló után a képződmény a Shelly Island nevet kapta; a tudósok egy része pedig úgy véli, születése mögött az állhat, hogy egy vihar felkavarta a tengerfenék homokját, majd egy helyre szállította azt. A jelenség egyébként nem ritka, gyakran jönnek létre új szigetek hasonló módon, bár több mint 1 kilométeres képződmények csak ritkán keletkeznek így. A nyugat-karolinai partoknál azonban gyakran hatalmas viharok dúlnak, így érthető lehet a képződmény mérete is.

(via)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Akik hatalmas repülőgépeket látnak, ha belenéznek a visszapillantóba

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés