Az iPhone 12-as és 13-as sorozata is erre a sorsa jutott, ahogy a legújabb, 14-es modellcsaládra is ez vár.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A brazil kormány arra utasította az Apple-t, hogy vonja ki a kereskedelmi forgalomból az iPhone 12-es és az annál újabb – tehát a most megjelent 14-es – modellek értékesítését, mivel azokat töltő nélkül árulják, ezzel pedig a vállalat hiányos és működésképtelen terméket kínál a fogyasztóknak.

Az Apple két éve vezette be a töltőnélküliséget, mondván, hogy a felhasználóiknak egy csomó van belőle otthon, valamint így akarnak hozzájárulni a világot beborító rekordmennyiségű elektromos hulladék mennyiségének csökkentéséhez – persze ezzel jól jár a cég, hiszen így keskenyebb a készülékek doboza is, ami azt is jelenti, hogy 70%-kal több doboz fér el egy raklapon a szállítás során.

A tiltás mellett ráadásul még közel 2,5 millió dolláros pénzbírságot is kapott az óriásvállalat a brazil hatóságoktól, de már jelezték, hogy fellebbezni fognak az ítélet ellen.

(Forrás: Reuters, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Már az anti-Instagramot másolja az Instagram

Az Instagram érdekes módon validálja a felkapott a képmegosztó népszerűségét.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
21% Franciaország
13% Spanyolország
10% Anglia
0% Brazília
24% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés