Túlságosan kíváncsi volt, és lenyúlta a kamerát, de ez fődíjat ért a fotósnak, vagyis a gép tulajdonosának.

Gaetano Dario Gargiulo ausztrál fotós nyert el az Ocean Art Underwater Photography Award nagydíjat, ám az azzal járó pénzdíjat akár a polippal is nyugodtan megoszthatná, akiről a kép készült, merthogy azt valójában maga az állat lőtte saját magáról.

Azt történt, hogy Gargiulo kisfiával – ők ketten is feltűnnek a képen –, az új-dél-walesi Kamay Botany-öbölben egy mélyedésben észrevettek egy polipot, hogy fotót készíthessenek róla, kamerát helyeztek a közelébe, azonban az állat annyira érdeklődő volt, hogy lenyúlta a készüléket és lőtt magáról néhány szelfit, köztük ezzel a díjnyertes fotóval:

Eközben...

Úgy bealudt egy jégtáblán egy északi-sarki rozmár, hogy mikor felébredt, már az ír partoknál járt

Pontosan az történt vele, ami valószínűleg már mindenkivel megesett, aki egy átpiázott éjszaka után megpróbált nem elaludni a buszon, végül mégis a végállomáson ébresztették.

(Forrás: cnet.com, fotó: uwphotographyguide.com)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Színes egyéniség a középkategóriában a Google Pixel 10a

Mutatjuk, hogy festenek zöldre egy folyót Szent Patrik napja alkalmából

Épp egy filléres veterán rakéta nyugdíjazza a méregdrága légvédelmet

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Az Egyik csata a másik után kapta az Oscar-díjat. Te láttad?
18% Igen, nagyon bejött.
33% Igen, de nekem annyira nem adta.
31% Nem láttam, de megnézem.
17% Nem láttam és nem is tervezem.
Hirdetés