Legalábbis a tudomány szerint.
Egy, az Arizona State University által vezetett kutatócsoport érdekes felfedezést tett a szervezet anyagcsere-folyamatait vizsgálva: megállapították, hogy
a napi ecetfogyasztás javíthatja a depressziós tüneteket.
Az ecet és az anyagcsere kapcsolata: Az ecet, különösen az almaecet, népszerű kiegészítő az anyagcsere fokozására. Bár van némi bizonyíték a pozitív hatásaira, a tudományos kutatások eddig nem mutattak ki egyértelmű összefüggést a rendszeres ecetfogyasztás és az anyagcsere jelentős gyorsulása között.
A kutatásban 28 túlsúlyos, de egyébként egészséges felnőtt vett részt, akiket két csoportra osztottak: az egyik csoport napi kétszer kapott két evőkanál vörösborecetet, míg a másik csoport mindössze egy minimális ecettartalmú tablettát. A négyhetes kísérlet végén a résztvevők mentális állapotát két különböző kérdőívvel mérték fel. Az eredmények pedig azt mutatták, hogy
azoknál, akik magasabb ecetdózist kaptak, átlagosan 42%-kal csökkentek a depressziós tünetek, míg a kontrollcsoportban csak 18%-os javulást tapasztaltak.
A Nutrients című folyóiratban megjelent tanulmány kiemeli, hogy bár a minta kicsi volt, és a kezdeti tünetek enyhék voltak, az eredmények arra utalnak, hogy érdemes tovább vizsgálni az ecet szerepét a depresszió kezelésében – a kutatók hangsúlyozzák, hogy az antidepresszánsok gyakran súlyos mellékhatásokkal járnak, ezért szükség van egyszerű és hatékony kiegészítő terápiákra.
Emellett a kísérlet során 86%-os növekedést figyeltek meg a nikotinamid nevű, gyulladáscsökkentő és porcképződést segítő hatásáról is ismert B3-vitamin-származék szintjében azoknál, akik naponta fogyasztottak ecetet.
(Forrás: Science Alert, Harvard Health, Wikipédia, fotó: Getty Images)
Ez is érdekelhet: