A Re Camera nem egy periszkóp, hanem az is lehet, hogy a jövő fényképezőgépeinek előhírnöke. De tényleg nem periszkóp. Komolyan.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Első pillantásra valószínűleg mindenkinek egy, a tengeralattjárókon használatos periszkóp jut az eszébe a Re Camera láttán, ám a valóság ettől meglehetősen messze van. A cucc ugyanis nem más, mint egy olyan fényképezőgép és videókamera, aminek gyártójának nem kisebb a szándéka, mint megreformálni azt, ahogy jelenleg ezekre a készülékekre gondolunk. A Re Camera elsősorban a könnyű használhatóságot helyezi előtérbe: a fogása (a periszkóp-forma miatt) nagyon kényelmes, és a nyelében egy érintés-érzékelő bújik meg, ami azonnal bekapcsolja a gépet, amint hozzáérsz. A kioldógombot lenyomva azonnal exponálhatsz a 16 megapixeles CMOS-szenzorra, míg ugyanezt egy másodpercig nyomva tartva indul az 1080p-s videórögzítés. Támogatja a lassított felvételeket és a timelapse-készítést is, ám az tény, hogy ez nem a profi fotósok eszköze – inkább azoknak készült, akik még a mobiluknál is gyorsabban hozzáférhető, jó minőségű kamerát szeretnének mindig magukkal tudni, amivel tényleg sosem maradnak le semmiről.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés