Az Interstellar Technologies második tesztje nem ment valami fényesen.

A MOMO-2-nek elvileg száz kilométeres magasságig kellett volna emelkednie, amivel ez lehetett volna az első olyan privát cég által épített japán rakéta, ami eléri a világűrt, ehelyett viszont a kilövés után ez történt:

Tragikus, főleg, hogy tavaly a MOMO-1 is hasonló sorsra jutott, pedig annak csak húsz kilométeres magasságig kellett volna emelkednie.

Az Interstellar Technologies-nak az azért mindenképp jelenthet egy halvány reménysugarat, hogy az űrhajózás másnak sem volt egy töretlen diadalmenet, Elon Musk például számtalan Falcon-9-et robbantott fel, mire végre sikerült egyet épségben visszahozni, és a Virgin űrrepülőjének az első tesztje is tragikusan végződött. Azóta viszont mindkét cég nagyon komoly eredményeket ért el, és úgy tűnik, a kezdeti kudarcok után a közeljövő legmeghatározóbb szereplői lesznek az űrutazásban.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

Mondunk egy országot, melyik tó található ott?

A NASA költözteti a világ egyik legnagyobb űrrakétáját, húsz Boeing 777-es tömegét kell megmozgatnia hozzá

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
31% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
15% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
54% Nincs tapasztalatom vele.
Így fest a város legmenőbb rooftop bárja
Hirdetés