Az amerikaiak legújabb vadászgépével, az F-35-össel sok probléma van, például hogy az oroszok új gépe csuklóból lenyomja, de az biztos, hogy tűzerőben nagyon rendben van a cucc.

A General Dynamics által kifejlesztett 25 mm-es GAU-22 géppuska másodpercenként 3300 lövést tud leadni, nem csoda, hogy a fenti kis demonstráción úgy hányt ki magából 181 töltényt, hogy ha rosszkor pislogsz, észre sem veszed, hogy történt valami.

Az egyetlen apró kis probléma, hogy ez a hihetetlen géppuska egyelőre csak egy nagyon látványos dekoráció, ugyanis egy szoftveres hiba miatt az F-35-ös előreláthatólag 2019-ig nem fogja tudni használni a fedélzeti gépágyút, ami elég kellemetlen, figyelembe véve, hogy a Lockheed Martin által fejlesztett vadászgép fejlesztési költsége több mint 110 ezer milliárd forintba került az elmúlt 12 évben, ami Magyarország idei költségvetésének több mint a hatszorosa.

 

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Színes egyéniség a középkategóriában a Google Pixel 10a

Mutatjuk, hogy festenek zöldre egy folyót Szent Patrik napja alkalmából

Épp egy filléres veterán rakéta nyugdíjazza a méregdrága légvédelmet

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Az Egyik csata a másik után kapta az Oscar-díjat. Te láttad?
17% Igen, nagyon bejött.
30% Igen, de nekem annyira nem adta.
34% Nem láttam, de megnézem.
20% Nem láttam és nem is tervezem.
Amikor a luxus valódi értékké válik – A Luxusra tervezve új évada a Spektrum Home-on
Hirdetés