A Google eddig is kínált okostelefont, csak éppen nem nálunk, de a Pixel okoseszközök és mobilok legújabb generációja mostantól a magyarországi boltokban is elérhető. Az elsők között próbáltuk ki a sorozat csúcsmodelljét, a mesterséges intelligenciával felturbózott Pixel 9 Pro XL-t, ami az Apple és a Samsung minden eddiginél erősebb konkurense lett.

Az utóbbi években csak nemhivatalos úton lehetett beszerezni nálunk a Google eszközeit, de a Pixel okostelefonok és hordható eszközök a legújabb generációjukkal végre hozzánk is megérkeztek. A mesterséges intelligenciával felokosított modellek több magyarországi forgalmazó kínálatában is megjelentek, és a bejelentéssel egyszerre próbára is tehettük a kínálat csúcsmodelljét, a Pixel 9 Pro XL-t, ami minden téren az Apple és Samsung legjobb telefonjaihoz, az iPhone 15 Pro Maxhoz és a Samsung S24 Ultrához mérhető.

A Google Pixel 9 sorozata ezúttal három tagból áll, hiszen a 6,3 colos Pixel 9 és Pixel 9 Pro mellett elérhető a tesztünkben szereplő Pixel 9 Pro XL, ami 6,8 colos kijelzőt és nagyobb akkumulátort kapott, de ezeket leszámítva mindenben megegyezik a kisebb Pro változattal. Más gyártók gyakorlatával ellentétben tehát nem kell a készülék tudása terén kompromisszumot kötnünk csak azért, mert a kisebb, jobban kézre álló és zsebbe illő változatot választjuk. Persze ha a méret számít, akkor úgyis csak az XL jöhet szóba.

Igazi prémiumtermék

Első pillantásra látszik, hogy megújult a Google Pixel 9, ami az elődjénél szögletesebb dizájnt kapott, selymes tapintású matt üveg hátlapjával és polírozott alumíniumkeretével kézbe fogva is igazi prémiumterméknek érezni. A kijelzője ezúttal nem hajlított, a készülékház éleit pedig éppen annyira kerekítették le, hogy kellemes legyen kézben tartani. A Google négyféle színben kínálja a telefont, és a porcelán, rózsakvarc, obszidián és szürkészöld közül az utóbbit kaptuk kipróbálni, szerintünk ez a szín a legjobb választás a Pixel 9 Próhoz.

Feltűnő változás az elődjéhez képest, hogy a hátulján lévő kamerasziget már nem olvad egybe a készülék keretével, hanem valóban szigetként emelkedik ki a hátlapból, stílusos fémkeretbe foglalva a lencséket. Nem kicsit emelkedik ki ez a sziget a hátlap síkjából, de mivel teljesen szimmetrikus, ezért

az asztalra téve nem fog billegni a telefon, amit nem mindegyik riválisáról mondhatunk el.

A tokot külön kell beszerezni hozzá, ahogyan a töltőt is, mert a minimalista stílusú, teljesen műanyagmentes, újrahasznosított papírból készült dobozában csak kábelt találunk.

Ami az Apple-nak a Max, a Samsungnak pedig az Ultra, az a Google számára az XL. A Pixel 9-esek legnagyobbika 163×77 milliméteres méretével körülbelül akkora, mint az iPhone 15 Pro Max és a Samsung S24 Ultra, a 8,5 milliméteres vastagsága és a kevésnek nem mondható 221 grammos tömege is szinte teljesen megegyezik a két másik telefonéval. Gondosan lőtte be tehát a készülék méreteit a Google, azokról váltva nem lesz meglepetés a mérete, és egy hét használat után már nem is éreztük annyira nagynak az XL-es Pixel 9 Prót.

Fényesebb kijelző

6,8 colos méretben már elég látványos tudott lenni az 1344×2992 pixel felbontású OLED képernyő, amit Gorilla Glass Victus 2 üveggel védenek. A HDR-ben készült képeknél rendesen megtolja a fényeket, de a fényereje egyébként is jóval nagyobb lett az elődjénél, a csúcsfényerő akár 3000 nit is lehet. Az automatikus fényerőállítás sötétben egy kicsit túlságosan leveszi a fényerőt, de erős napsütésben sosem volt gond a képernyő láthatóságával.

Persze a fényerő nem minden, de az 1 és 120 Hz közt dinamikusan változó képfrissítésével mindig simán pörgettük rajta a tartalmat, szinte éltek rajta a videók, ragyogó színeivel pedig öröm volt nézni a Pixel 9 Pro XL képernyőjét. A készülék ráadásul csúcstelefonhoz méltón IP68 besorolású, ami azt jelenti, hogy egy fesztivál porával vagy a strandon felfröccsenő vízzel nem lesz gond, de azért a medencébe nem merítenénk a telefont.

Ami a gépházban van

A Pixel 9-sorozat többi tagjához hasonlóan a Pro XL is a Google legújabb Tensor G4 chipjét kapta, és míg a Pixel 9-ből az alapmodellhez is 12 GB RAM jár, addig a Pro változatokban 16 GB RAM garantálja a gördülékeny működést. A nagyobb készülékházba nagyobb akkumulátor fért, 4700-ról 5060 milliamperórára növelt mérettel, tölteni pedig akár 45 wattal is lehet, amivel 30 perc alatt 70 százalékos töltöttség érhető el.

Meglepő lehet, hogy a tesztelt modellben csak 128 GB a tárhely, ami gyorsan betelhet, ezért egyértelmű, hogy ezt a változatot annak találták ki, aki mindenét a felhőben tartja, és erre a Google-nek is több megoldása van. Például a készülékhez a Google One AI Premium egyéves előfizetése jár, 2 TB felhőben lévő tárhellyel, és bár a készülékben nem lehet bővíteni a tárolót, a 256 és 512 GB mellett akár 1 TB-os változatban is rendehető a telefon.

Fotós képességek

Sokan a fotós képességeiért szeretik a Google telefonjait, és a Pixel 9 Próra joggal lehet büszke a gyártó, mert az eddigi legjobb kamerarendszerét kapja. Minden Pixel 9-en 50 megapixeles a nagylátószögű főkamera és 42 megapixeles az ultraszéles látószögű kamera, a Pro pedig ezen kívül egy 48 megapixeles telefotó kamerát is kap az 5-szörös zoomhoz. Az előlapi kamera 42 megapixeles, autófókuszos lett, és a korábbi Pixelekhez képest szélesebb a látószöge.

Szeretni fogod a fotózást a Pixel 9 Próval, ami továbbra is mércének számít a telefonos kamerák között.

A fényképek élesek, részletgazdagok és valósághűek lettek, nincsenek túlretusálva, de kiváló alapot jelentenek a további szerkesztéshez, amiben ezúttal a mesterséges intelligencia is segít. Már a fotózás során is a segítségedre lesz, például automatikusan egyszerre több képet rögzít, hogy mindenki a legjobb arckifejezésével lehessen rajta a képeken.

A Google mesterséges intelligenciájával egészen új távlatok nyílnak előttünk, például felajánlja nekünk, hogy eltűnteti a kép hátteréből a nem oda szánt embereket, de többféle képkivágást is készít, akár fekvőből álló képet és fordítva, automatikusan kitöltve a hátteret. A legjobban a közös fotó funkció tetszett, amikor a társaságot úgy fényképezhetjük le, hogy utána mi is rajta leszünk a képen, és ehhez még állványra vagy idegen ember segítségére sincs szükség.

A Varázsgép használatával szélesebb kivágást készíthetsz egy fotóból – balra az eredeti, jobbra a mesterséges intelligencia által feltöltött kép:

Az elkészült képeket pedig az előre beállított hangulatokkal tovább szerkesztheted:

Mutatunk még egy pár képet, amit az új Google Pixel 9 Pro XL-lel készítettünk:

Mesterséges intelligencia

Más téren is hasznát vehetjük a mesterséges intelligenciának a Pixel 9 Próban. A bekapcsológombot hosszan nyomva előjön a Gemini, akitől kérdezhetünk, vagy fénykép alapján kereshetünk vele, de az idei Samsungokon megismert bekarikázva keresés is működik, ezzel nagyon egyszerűen nézhetünk utána az éppen a képernyőn lévő dolgoknak anélkül, hogy ki kellene lépnünk az adott alkalmazásból. Szintén hasznos funkció az élő fordítás, ami ezen a telefonon is elérhető.

Sosem fogod megunni a Pixel 9 Pro háttérképét, mert a mesterséges intelligencia segítségével alkothatsz magadnak újat, és a generált fotó árnyalatához lehet igazítani a rendszer színeit. A Google saját telefonjának nagy előnye, hogy az Android 14 legtisztább változatát használhatod rajta, letisztult dizájnnal, rendkívül egyszerű kezelhetőséggel, ráadásul a gyártó ígérete szerint hét évig biztosan megkapod rá a legújabb verziókat.

Jól működik az arcfelismerős feloldás, de szerettük a kijelző alatt optikairól ultrahangosra cserélt ujjlenyomat-olvasót is, mert az eddig ismert megoldásoknál gyorsabban és pontosabban működött. Praktikus a hőmérő, ami a kameraszigeten lévő szenzort használja, és egyszerűen megmérheted vele a tárgyak hőmérsékletét. Ügyesen dolgozik össze a telefon a Pixel Watch 3 okosórával és Pixel Buds Pro 2 fülhallgatóval is, amiket hamarosan szintén kipróbálunk.

Mennyibe kerül?

A Google okostelefonjai tehát már forintért, magyarországi boltban is megvásárolhatók, és az eddigi legjobb Pixeleket csúcsmodellhez illő áron kínálják. A Pixel 9 ára 379 990 forintról, a nagyobb tudású Pixel 9 Pro ára 464 990 forintról indul, míg a nagyobb kijelzős Pixel 9 Pro XL legalább 509 990 forintba kerül a tesztelt 128 GB-os változatban. A készülékekhez három hónap YouTube Premium, hat hónap Fitbit Premium és egy év Google One AI Premium előfizetés jár.

Értékelés

Nagyon erős kínálattal tette be a lábát a magyarországi piacra a Google. Nem túlzás azt állítani, hogy a Pixel 9-sorozat a gyártó eddigi legjobb telefonja lett, ami a legtöbb téren felveszi a versenyt az Apple és a Samsung csúcsmodelljeivel, sőt, időnként még nekik is tud újat mutatni. Stílusos és minőségi kialakításával, átgondolt és gördülékeny rendszerével, kiváló kamerájával és a mesterséges intelligencia adta okos megoldásaival a Pixel 9 Pro az egyik legjobb okostelefon lett, amit ma kaphatsz.

Ez is érdekelhet:

Magyarországra érkeztek a Google új eszközei, köztük a Pixel 9 okostelefonokkal

Hivatalosan is bevezeti nálunk a Google az új Pixel 9 okostelefon-sorozatát, ezen kívül okosórát és fülhallgatót is hoznak a magyar piacra.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

További cikkeink a témában
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Hirdetés