Természetesen hatalmas teljesítmény, hogy a csillagászoknak több évnyi munkával és nyolc teleszkóp bevetésével végre sikerült lefotózniuk egy fekete lyukat, de így magunk között azért valljuk be, hogy mind érzetünk egy kis csalódottságot, amikor megláttuk a képet.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Ez az érzés teljesen érthető, hiszen a fekete lyukakat sokan és sokféleképpen elképzelték már filmrendezőktől kezdve művészeken keresztül a csillagászokig, és ahogy lenni szokott, a képzelet ebben az esetben is kicsit színesebb volt, mint a valóság.

A NASA Sugárhajtási Laboratóriuma például ilyennek képzelte el a most lefotózott M87 galaxist.

Ez pedig szintén a NASA és az ESA csillagászainak elképzelése arról, hogyan nézhet ki egy fekete lyuk.

Ezt biztosan mindenki ismeri: a Gargantua fekete lyuk az Interstellarból.

Ezt viszont kevesebben: a USS Cygnus űrhajó, amint épp egy fekete lyuk közelében várakozik az 1979-es Fekete lyuk című Disney-filmben.

Az alábbi kép már a fantázia birodalma, vagyis egy művész elképzelése arról, hogyan nézhet ki egy fekete lyuk.

És egy egészen másfajta, de nem kevésbé látványos fantáziaszülemény ugyanarról.

Végül pedig a valóság, vagyis a világ első fényképe, ami egy fekete lyukról készült.

(Fotó: NASA, Getty, ESA)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
19% Franciaország
13% Spanyolország
11% Anglia
3% Brazília
19% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés