Az OGO-1 hazatért.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Augusztus 29-én Tahititől 160 kilométerre, a Föld atmoszférájában porrá égve tért vissza a több mint félévszázada, egészen pontosan 56 éve a bolygónk körül keringő Orbiting Geophysics Observatory 1 (OGO-1) műhold.

A 487 kilogrammos OGO-1 a Föld légkörét és magnetoszféráját tanulmányozta 1964-es felbocsátása óta egészen 1971-ig, azóta pedig csak úgy tét nélkül, űrszemétként keringve sodródott a bolygónk felé egészen mostani hazatéréséig:

Satellite OGO-1 entering and disintegrating in the Polynesian sky. 29/08/2020

29/08/2020. Grâce aux informations de l'Association Proscience peut-être avez-vous pu observer le satellite OGO-1 entrant et se désintégrant dans le ciel Polynésien.
Si ça n'est pas le cas, voici une petite vidéo!
OGO-1 était un satellite lancé en 1964 et qui a fini son exploitation en 1971.

Posted by PYF Spotters on Saturday, August 29, 2020

És ha már űr és űrszemét:

Először figyeltek meg nappal űrszemetet

Azon kívül, hogy ez egy szomorú dolog, elég nagy segítséget is jelent.

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
23% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott